Bir müzisyen daha 'istek parçayı bilmediği için' hedef oldu

Bir müzisyen daha 'istek parçayı bilmediği için' hedef oldu
Yayınlanma:
A+ A-
Hatay’da sokak müzisyenliği yapan Yusuf Karagündüz, iki kişinin saldırısına uğradı. İstedikleri şarkıyı bilmediğini söyleyen Karagündüz’ün yüzünde içki şişesi kıran saldırganlar karakolda "kafamız güzeldi, hatırlamıyoruz. Biz sana mı vurduk abi?' dediler

Klarnet sanatçısı 26 yaşındaki Yusuf Karagündüz, grubuyla birlikte Antakya sokaklarında müzik yapıyordu. 8 Ekim Cumartesi gece yarısı sokakta Karagündüz ve grubunu dinleyen iki kişi, şarkı istedi. Ancak Karagündüz, istenen şarkıyı bilmediği bu nedenle çalamayacağı yanıtını verdi.

Sözcü'den Can Çapar'ın haberine göre, grup daha sonra gece bekçilerinin de uyarısıyla müziği sonlandırıp enstrümanlarını alt sokaktaki bir dükkana bıraktı. Müzik yaptıkları noktaya geri dönen grup üyeleri kendilerinden istekte bulunan kişilerle tekrar karşılaştı.

YİNE ŞİŞELİ SALDIRI

İddiaya göre şahıslardan biri kullandığı araçla geri giderek grubun önünü kesti. Karagündüz, diğer şahıstan müsaade isteyince küfürle karşılaştı. Neye uğradığını şaşıran Karagündüz, bu kez de araçtaki diğer şahsın şişeli saldırısına uğradı.

Yüzünde kırılan içki şişesiyle yaralanan Karagündüz, yaşananları şöyle anlattı:

“Bir anda Yüzümden kan fışkırdı. Gitarist arkadaşıma seslendim. Koşarak bana doğru gelince arabayla kaçmaya çalıştılar. Arabanın camını yumruklamaya başladım. Arabanın kapısını açıp birkaç tane vurdum. Olay yerinde toplanan vatandaşlar da onları darp etti. İstedikleri parçayı çalmayınca, bana bunu yaptılar.

'KAFAMIZ GÜZELDİ, HİÇBİR ŞEY HATIRLAMIYORUZ'

Sonra beni hastaneye götürdüler ve karakola gidip şikayette bulundum.

Karakolda verdikleri ifadede de ‘kafamız güzeldi, hiçbir şey hatırlamıyoruz. Biz sana mı vurduk abi' dediler. Suratımda kırıklar, kesikler, dikişler var. Sonuna kadar şikayetçiyim, mahkemeye vereceğim. Gereğinin yapılmasını istiyorum.” (Kaynak)

Öne Çıkanlar