'Bir Zamanlar Gelecek: 2121' Londra'dan ödülle döndü: En İyi Uzun Metraj Bilimkurgu

'Bir Zamanlar Gelecek: 2121' Londra'dan ödülle döndü: En İyi Uzun Metraj Bilimkurgu
Yayınlanma:
A+ A-
Serpil Altın imzalı bilim kurgu filmi 'Bir Zamanlar Gelecek: 2121' 23'üncü Londra Uluslararası Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali’nde En İyi Uzun Metraj Bilimkurgu Film Ödülü'nü kazandı.

Artı Gerçek - Yönetmenliğini ve senaristliğini Serpil Altın’ın üstlendiği, iklim krizinin gelecekteki etkilerini merkeze alan 'Bir Zamanlar Gelecek: 2121' isimli İngiltere’de düzenlenen 23'üncü Londra Uluslararası Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali’nde 'En İyi Uzun Metraj Bilimkurgu Film Ödülü'de değer görüldü.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Serpil Altın’ın üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Selen Öztürk, Çağdaş Onur Öztürk, Ayşenil Şamlıoğlu, Sukeyna Kılıç yer alıyor.

whatsapp-image-2023-06-09-at-10-ymfk.jpg

Sanat yönetmenliğini Özüdoğru Cici’nin yaptığı filmin görüntü yönetmenliğini de Kaan Çalışkan üstleniyor.

“Bir Zamanlar Gelecek: 2121”in konusu şöyle:

“Gelecekte iklim krizi ve kıtlık sebebiyle yeryüzü yaşanılmaz hale gelir. 'Kıtlık Kanunları' gereği sisteme getirilen yeni hayat karşılığında, yaşlı neslin yok edilmesi zorunludur. Bu sistemde yaşayan ailenin hayatı yeni bebek haberiyle değişir.”

"Bir Zamanlar Gelecek: 2121" geçtiğimiz aylarda da Amerika’da gerçekleşen 19. Phoenix Uluslararası Horror and Sci-Fi Film Festivali’nde de “En İyi Bilim Kurgu Film” ödülünü kazanmıştı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Öne Çıkanlar