Box Office Türkiye açıkladı... 'Furiosa: Bir Mad Max Destanı' gişenin zirvesinde

Box Office Türkiye açıkladı... 'Furiosa: Bir Mad Max Destanı' gişenin zirvesinde
Box Office Türkiye verilerine göre, 'Furiosa: Bir Mad Max Destanı' açılış haftasında gişede zirveye yerleşti. 33 bin 801 seyirci tarafından izlenen yapım, bu sayıya rağmen önceki Mad Max filmine kıyasla beklentilerin altında kaldı.

Artı Gerçek - 'Furiosa: Bir Mad Max Destanı' açılış hafta sonunda 33 bin 801 seyirciyle Türkiye gişesinde liderliğe oturdu.

Yaklaşık 143 bin seyirciyle 31 Mart Yerel Seçimleri'nin olduğu hafta sonundan bu yana en düşük toplam seyircili hafta sonu olan 24-26 Mayıs tarihleri arasında vizyondaki ilk üç gününü geçiren 'Furiosa: Bir Mad Max Destanı' (Furiosa: A Mad Max Saga), 33 bin 801 seyirci tarafından izlenerek sakin seyreden hafta sonunun gişe lideri oldu.

İLK SIRADA AMA BEKLENTİLERİN ALTINDA

ABD'de olduğu gibi Türkiye'de de beklentilerin altında kalan film, yaklaşık dokuz yıl önce yayınlanan 'Mad Max: Fury Road' ile kıyaslanıyor. 'Fury Road', açılışını 2015'te 76 bin 283 seyirciyle gerçekleştirmişti.

MAYMUNLAR CEHENNEMİ İKİNCİ SIRADA

Box Office Türkiye'de yer alan verilere göre, 'Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık' (Kingdom of the Planet of the Apes), 32 bin 277 seyirciyle gösterimdeki üçüncü hafta sonunu ikinci basamakta kapatırken, 'Kung Fu Panda 4' filmi 16 bin 863 seyirciyle üçüncü sırada yer aldı.

Hayali Arkadaşlar (Imaginary Friends), 12 bin 819 seyirciyle dördüncü sıraya yerleşirken, Kolpaçino 4 4'lük ise 8 bin 842 seyirciyle listenin beşinci sırasında yer alan yapım oldu. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar