Camın ışıkla dansı

Camın ışıkla dansı
Atatürk Kültür Merkezi, cam sanatıyla ilgili kapsamlı bir sergiye ev sahipliği yapıyor. 3 Aralık'ta açılan sergi 25 Aralık'a kadar gezilebilecek.

Artı Gerçek - Cam Ocağı Vakfı’nın 20’nci yılı ve Birleşmiş Milletler Uluslararası Cam Yılı kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleriyle düzenlenen ‘Uyum ve Denge: Cam Işıkla Yaşar’ sergisi, 3 Aralık’ta, AKM'de açıldı.

Küratör Seda Yavuz’un Cam Ocağı Vakfı’nın 2 bin 300 parçayı aşan koleksiyonundan titizlikle seçtiği eserlerden oluşan sergi cam sanatını keşfetmek için benzersiz bir deneyim sunuyor. 67 sanatçının sıcak cam üfleme, alevle şekillendirme, kuma döküm, füzyon, kalıpla şekillendirme, boncuk ve mine olmak üzere belli başlı bütün teknikleri ustalıkla uygulandığı örneklerinin yer aldığı sergi, cam sanatının kapsamlı bir şöleni niteliğinde. Işık, yansıma ve rengin ön plana çıktığı sergiye cam tekniklerini ve uygulama yöntemlerini detaylandıran ve cam üretimine yakından bakmayı sağlayan videolar da eşlik ediyor. Sergi 25 Aralık’a kadar AKM Galeride görülebilir. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar