Chinatown'ın 50'nci yılına özel Netflix dizisi geliyor

Chinatown'ın 50'nci yılına özel Netflix dizisi geliyor
Yönetmen David Lynch ve senarist Robert Towne, Chinatown'ın 50'nci yılında, filmin merkeze aldığı olayların öncesine odaklanacak bir proje için bir araya geldi. Senaryo aşaması tamamlanan dizi, Netflix'te yayınlanacak.

Artı Gerçek - Yönetmen David Lynch ve senarist Robert Towne, sinema tarihinin modern klasiklerinden 'Chinatown'ın 50. yaşına özel bir dizi projesi için Netflix ile anlaştı.

İlk kez 20 Haziran 1974'te gösterime giren film, başrol oyuncuları Jack Nicholson ve Faye Dunaway'in Oscar adaylıklarıyla ve Robert Towne'un Akademi Ödüllü senaryosuyla büyük bir başarı elde etmişti.

Senarist Towne, Variety'ye verdiği röportajda 'Chinatown'ın odaklandığı hikayenin kronolojik olarak öncesinde yaşanan olayları anlatacağı dizisi (prequel) için tüm bölümlerin yazıldığını doğruladı.

Towne, "David Fincher gibi bir doğa gücüyle çalışmak, zaman zaman alçaltıcı olsa da, aydınlatıcı olmaktan asla geri kalmıyor" dedi. Netflix, proje hakkında henüz bir yorum yapmadı.

Yeni dizi, genç J.J. Gittes'in (Jack Nicholson'ın canlandırdığı karakter) Los Angeles'ta yeni mezun bir dedektif olarak, ileride kendisini derinden etkileyecek olan Chinatown'da devriye gezdiği günleri anlatacak. Towne ve Fincher, dizinin kötü karakteri konusunda Noah Cross'u kopyalamaya çalışmadıklarını, ancak geçmişin suçlarının geleceği ziyaret etme ısrarını vurgulamak istediklerini belirttiler. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar