'Son 10 Yılın Çıkmış Soruları' ArtOn Pera'da

'Son 10 Yılın Çıkmış Soruları' ArtOn Pera'da
Yayınlanma:
A+ A-
Sanatçı Damla Sari’nin ilk kişisel sergisi 'Son 10 Yılın Çıkmış Soruları' 11 Ekim'e kadar ArtOn Pera Galeri'de görülebilir.

Artı Gerçek - Damla Sari’nin 'Son 10 Yılın Çıkmış Soruları' adlı ilk kişisel sergisi İlayda Abdik küratörlüğünde ArtOn Pera Galeri’de açıldı. Sergi, 11 Ekim 2022 tarihine kadar görülebilir.

adsiz-1200-675-piksel-9-600x337.png

“Rüyamın izini sürdüm bir nesneye ulaştım. Nesnenin geçmişinin izini sürdüm rüyama geri döndüm” diyen sanatçının, nesnelerle kurduğu gizil ilişki sergideki eserler üzerinden okunuyor.

Fotoğraf, video enstelasyon ve kinetik yerleştirmelerin bir araya geldiği seçki, fiziksel olarak iki boyutun içine sıkışmış bir beden olarak sanatçı ve sessizliklerini bozmuş nesnelerin bedenlerine yerleşmiş ruh formları olarak ikiye ayrılıyor.

Damla Sari Hakkında

1992 Ankara doğumlu sanatçı, 2017 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünden mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Sanatçı, İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar