'Dune: Prophecy'den ilk fragman

'Dune: Prophecy'den ilk fragman
'Dune'un hikayesinin öncesine odaklanan ve prömiyerini sonbaharda yapacak altı bölümlük serinin ilk dizisi "Dune: Prophecy"nin tanıtım fragmanı yayınladı. 'Dune: Prophecy' HBO Max ekranlarında bu yılın sonbaharında yayınlanacak.

Artı Gerçek - Brian Herbert ve Kevin J. Anderson'ın kaleme aldığı 'Dune Kardeşliği' romanından esinlenen hikaye, Paul Atreides karakterinin yükselişinden 10 bin yıl öncesinde geçiyor.

Ünlü yazar Frank Herbert'in yaratıcısı olduğu "Dune: Prophecy", iki Harkonnen kız kardeşin insanlığın geleceğini tehdit eden güçlerle savaşmasını ve daha sonra Bene Gesserit mezhebini kurmasını konu alıyor.

Dizinin oyuncuları arasında Emily Watson, Olivia Williams, Travis Fimmel, Jodhi May, Mark Strong, Sarah-Sofie Boussnina gibi isimler yer alıyor.

Beyazperde'nin haberine göre, Alison Schapker dizi sorumlusu ve yönetici yapımcı olarak görev yaparken, Diane Ademu-John yönetici yapımcı olarak görev yapıyor.

Birden fazla bölümün yönetmenliğini yapan Anna Foerster dizide, Jordan Goldberg, Mark Tobey, John Cameron, Matthew King, Scott Z. Burns, Jon Spaihts, Brian Herbert, Byron Merritt ve Kim Herbert'le birlikte yönetici yapımcılığını üstlendi.

(KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar