Elif Sugan'ın hayatını anlatan 'Elif Ana' filminin galası yapıldı

Elif Sugan'ın hayatını anlatan 'Elif Ana' filminin galası yapıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Yönetmenliğini Kazım Öz’ün yaptığı ve Anadolu erenlerinden Elif Sugan'ın hayatının anlatıldığı “Elif Ana” filminin galası Tarihi Hava Gazı Fabrikası'nda yapıldı.

Artı Gerçek- Yönetmenliğini Kazım Öz’ün yaptığı “İyilik iyiliktir” mottosuyla önemli bir kişilik olan Elif Sugan’ın hayatını konu alan “Elif Ana” filminin galası Tarihi Hava Gazı Fabrikası’nda gerçekleştirildi. Galaya filmin oyuncuların yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi (İZBB) Başkanı Tunç Soyer ve çok sayıda sanat sever katıldı.

Film gösteriminin ardından söz alan oyuncu Orhan Aydın, şu ana kadar sadece galalarda 12 binden fazla izleyiciye ulaştıklarını belirterek “Bu filmi yaklaşık iki yıllık bir sürede yaptık. Umuyoruz ki aynı şekilde izlenmeye devam eder. Buradan İBB Başkanı Tunç Soyer ve emek veren herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

‘İÇİMİZDE İYİLİĞİ MAYALADI’

Daha sonra söz alan İZBB Başkanı Tunç Soyer ise "Bazı filmler vardır izlersiniz ve salondan çıkarsınız bazı filmlerden çıkamazsınız içinizde bir şeyler mayalarlar. Dönem filmleri sadece dönemi anlatmazlar. O güne ışık tutarlar geleceği aydınlattılar Elif Ana hepimizin içinde iyiliği mayaladı bütün sanatçı, oyuncu ve emekçilere teşekkür ederim” dedi.

‘SÖZ SEYİRCİDE’

Ortaya güzel bir yaşam hikayesi koyduklarını belirten oyuncu İlyas Salman ise Elif Ana filminde emeği geçen herkese çok teşekkür ettiğini ifade ederek artık sözün seyircide olduğunu söyledi.

Film, 9 Aralık itibariyle de sinemalarda seyirciyle buluşacak.

images.jpg

FİLMİN KONUSU

Film 1903 yılında Maraş'ın Pazarcık ilçesine bağlı Pulyan köyünde dünyaya gelen Anado erenlerinden Elif Sugan'ın hayatını anlatıyor. Sevgi, barış, eşitlik, paylaşım, hoşgörü ve merhamet gibi değerleri benimseyen Sugan'ın, çocukluğundan gençliğine, evliliğine, yaşamı boyunca hayat yoldaşı Arap Ali’yle çobanlık yapmasına ve dedeler tarafından kendisine ermişlik postu verilmesi anlatılıyor. Sugan'ın 83 yıllık ömründen kesitlerin bulunduğu film, Türkiye’nin yakın dönem sosyal ve politik tarihini onun görmeyen gözlerinden izleyiciye aktarıyor.

MÜZİKLERİNİ ERKAN OĞUR YAPTI

Filmin senaristliğini de Kazım Öz’ün yanı sıra Semir Aslanyürek, Nihat Behram yapıyor. İlyas Salman’ın da rol aldığı filmde ayrıca Sermiyan Midyat, Cezmi Baskın, Füsun Demirel, Orhan Aydın, Turgay Tanülkü, Cansu Fırıncı, Ali Sürmeli, Necmettin Çobanoğlu, Rıza Sönmez, Muhlis Asan, Erdal Ayna, Kazım Çarman, Levent Üzümcü, Hülya Diken ve Eray Türk gibi bir çok tanınmış oyuncu oynadı. Filmin müziklerini ise Erkan Oğur yaptı. (MA)

Öne Çıkanlar