Eskişehir'de Tiyatro Kale’nin “Lal” müzikaline yoğun ilgi

Eskişehir'de Tiyatro Kale’nin “Lal” müzikaline yoğun ilgi
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin tiyatroseverlerle ücretsiz olarak buluşturduğu Tiyatro Kale’nin “Lal” isimli müzikali, seyircilerin yoğun ilgisi ile sahnelendi.

Artı Gerçek - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin tiyatroseverlerle ücretsiz olarak buluşturduğu ve Haller Gençlik Merkezi Tepebaşı Sahnesi’nde tiyatrosevenlerle buluşan Tiyatro Kale’nin “Lal” isimli müzikali seyircilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Müzikale gelen seyirciler kapıda metrelerce kuyruk oluştururken bazı izleyiciler oturacak yer kalmadığından oyunu ayakta izlemek zorunda kaldı.

Müzikalde, erken yaşta evlendirilmiş üç kuşak bir ailenin hikayesi anlatılıyor. 18 Kasım Cuma günü saat 20:00’de sahnelenen ve anneanne, anne ve Lal’in çocuk yaşta evlendirilişinin seyirciye aktarıldığı oyunda, kuşaktan kuşağa aktarılan bu geleneğin toplumun yapısı ve aile düzeni üzerindeki etkisi çok boyutlu olarak, üç kuşağın karakterleri ve evlilikleri üzerinden anlatılıyor. İzleyicilerden büyük beğeni alan Lal müzikali, oyun bitiminde ayakta alkışlandı.

Şirin Aktemur tarafından kaleme alınan, Gaye Alacacı, Şenol Talınlı ve Şule Köken’in oyuncu olarak sahne aldığı müzikalin yönetmen yardımcılığını ve hareket düzenini Hakan Odabaşı, kostüm tasarımını Sevgi Türkay, ışık tasarımını Osman Uzgören, müzik direktörlüğünü ise Şenol Talınlı üstleniyor. (ANKA)

Öne Çıkanlar