Fransız oyuncu Gerard Depardieu, cinsel saldırı suçlamasıyla gözaltında

Fransız oyuncu Gerard Depardieu, cinsel saldırı suçlamasıyla gözaltında
Gérard Depardieu, hakkındaki cinsel şiddet iddialarının ardından gözaltına alındı. Fransız polisinin Depardieu'yu iki kadının beyanları üzerine sorgulayacağı öğrenildi.

Artı Gerçek - Hakkında 13 kadın tarafından cinsel saldırı ve taciz iddiaları bulunan ünlü Fransız oyuncu Gerard Depardieu, konuya ilişkin Fransız polisi tarafından ifade vermeye çağrılmasının ardından gözaltına alındı.

Bir polis kaynağına göre, Depardieu için sorguya alınma amacıyla bir gözaltı süreci de değerlendiriliyor. Kaynak, polisin Depardieu'yu iki kadının beyanları üzerine sorgulayacağını belirtti.

NTV'nin aktardığı habere göre, suçlamalardan biri 2014'te bir film setinde, diğeri ise 2021'de başka bir çekimde gerçekleşen iki ayrı olaya dair. Bu bilgiler, BFMTV televizyon kanalının raporunda da teyit edildi.

"Asterix ve Oburisk Sezar'a Karşı" (Asterix and Obelix vs. Caesar) filmiyle tanınan ünlü Fransız oyuncu hakkında en son ocak ayında İspanyol gazeteci ve yazar Ruth Baza, Paris'te Depardieu'nun kendisini cinsel saldırıya maruz bıraktığını söyleyerek suç duyurusunda bulunmuştu.

SAVCILIK ZAMANAŞIMINDAN DAVAYI DÜŞÜRMÜŞTÜ

Depardieu ilk kez 2020 yılında oyuncu Charlotte Arnould tarafından tecavüzle suçlanmıştı.

Paris Savcılığı "zaman aşımı" nedeniyle Fransız oyuncu Helene Darras'ın 2007 yılında oyuncunun kendisine cinsel tacizde bulunduğunu söylediği davayı ise düşürdü. Darras'ın şikayetinin zaman aşımına uğradığı belirtilmişti. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar