'Dune: Çöl Gezegeni 'nin ikinci bölümü de Hollywood Grevi'nden etkilendi: Ertelenebilir

'Dune: Çöl Gezegeni 'nin ikinci bölümü de Hollywood Grevi'nden etkilendi: Ertelenebilir
Bu yıl kasımda vizyona girmesi planlanan Dune filminin, 2024 yılına ertelenmesi değerlendiriliyor. Fakat Warner Bros'un, Legendary Entertainment ile ortak yapımı olan film için her iki tarafın da yeni bir çıkış tarihi üzerinde anlaşması gerekiyor.

Artı Gerçek - Hollywood'da devam eden grev nedeniyle çoğu yapım, vizyon tarihlerini ertelemişti. Bir erteleme de Warner Bros'un üstlendiği Dune: Çöl Gezegeni 2'den geldi.

Timothée Chalamet ve Zendaya'nın başrollerini paylaştığı filmin, 3 Kasım'da vizyona girmesi planlanmıştı ancak grevlerle beraber yapımın devam filminin 2024 yılına ertelenmesi değerlendiriliyor.

Variety'nin haberine göre, bir kaynak, film Legendary Entertainment ile Warner Bros'un ortak yapımı olduğu için, her iki tarafın da yeni bir çıkış tarihi üzerinde anlaşması gerektiğini söyledi.

Legendary'e henüz Warner Bros. tarafından bir bildirim yapılmadığı için filmlerin başlangıçta planlandığı gibi ilerlediği ve söz konusu durumla ilgili resmi bir görüşme gerçekleştirilmediği ifade edildi.

Grevin ne zamana kadar süreceği bilinmediğinden bunun da vizyon tarihine etki edebileceğine değindi.

Geçtiğimiz ay Dune 2'nin ikinci fragmanı da yayınlanmıştı.

Warner Bros'un bir diğer yapımı olan 'The Color Purple' ve DC Studios'un büyük bütçeli devam filmi 'Aquaman and The Lost Kingdom' için de vizyon tarihi ertelenecek mi, ertelenmeyecek mi tartışmaları devam ediyor.(KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar