İstanbul Film Festivali, Wim Wenders ve Koji Yakusho'yu ağırlıyor

İstanbul Film Festivali, Wim Wenders ve Koji Yakusho'yu ağırlıyor
İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 43. İstanbul Film Festivali Wim Wenders ve Koji Yakusho'ya Sinema Onur Ödülü takdim edecek. İkili 26 Nisan'daki etkinlik kapsamında, film gösterimi sonrası izleyicilerle sohbet edecek.

Artı Gerçek - İstanbul Film Festivali, bu yıl 43'ncüsü gerçekleştirilen festivalin onur konukları olarak 'Paris, Teksas', 'Berlin Üzerindeki Gökyüzü' ve Anselm gibi filmleriyle tanınan dünyaca ünlü yönetmen Wim Wenders ve Wenders'in yeni filmi Mükemmel Günler'in başrol oyuncusu Japon aktör Koji Yakusho'yu ağırlıyor.

Wenders'e Anselm filminin 26 Nisan Cuma günü 21.30'da Atlas 1948'de gerçekleştirilecek gösterimi öncesinde Sinema Onur Ödülü takdim edilecek. Wenders ayrıca, festival kapsamında izleyicilerle bir sohbet de gerçekleştirecek.

FESTİVALİN SİNEMA ONUR ÖDÜLLERİ WİM WENDERS İLE KOJİ YAKUSHO'YA

Festivalde, dünya sinemasının önde gelen yönetmenlerinden Wim Wenders'in, Koji Yakusho'nun başrolünde yer aldığı Japonya'nın Oscar adayı 'Mükemmel Günler', 50. yılında restore edilen kopyasından gösterilecek Alice Kentlerde ile Cannes'da prömiyerini yapan, Alman sanatçı Anselm Kiefer'in yaşamını ve sanat yolculuğunu mercek altına alan son filmi Anselm gösterilecek.

Neredeyse üstlendiği her rolle ödüle layık görülen Yakusho, Japonya ile Türkiye arasında diplomatik ilişkilerin tesisinin 100. yıldönümü vesilesiyle İstanbul'a geliyor. Filmografisinde öne çıkan, 3 Suikastçı (Takashi Miike), Gökyüzünün Altında (Miwa Nishikawa), Aşka Davet (Masayuki Suô) ve oyunculuğuyla Cannes'da En İyi Erkek Ödülü'nü kazandığı Mükemmel Günler filmleriyle festivalde izleyiciyle buluşacak.

Koji Yakusho'ya, Mükemmel Günler filminin 27 Nisan Cumartesi saat 19.00'da Atlas 1948'de gerçekleştirilecek gösteriminden önce Sinema Onur Ödülü takdim edilecek. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar