İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Org Festivali yeniden başlıyor

İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Org Festivali yeniden başlıyor
Yayınlanma:
A+ A-
Türkiye’de ilk defa 2019’da gerçekleştirilen “İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Org Festivali” Covid-19 nedeniyle verdiği iki yıllık aranın ardından zengin konser programlarıyla sanatseverlerle tekrar buluşuyor.

Artı Gerçek - Türkiye’de ilk defa 2019 yılında gerçekleştirilen ve büyük ses getiren “İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Org Festivali” Covid-19 nedeniyle verdiği iki yıllık aradan sonra görkemli ve birbirinden zengin konser programlarıyla sanatseverlere müzik şöleni sunmayı amaçlıyor.

erland-hilden.jpg
Erland Hilden

Festival programı, Barok dönemin eşsiz örneklerinden Romantiklere, oradan günümüz müziğine uzanıyor. Festival konserleri kapsamında Avrupa’nın farklı ülkelerinden gelen ünlü virtüöz müzisyenler Beyoğlu Sent Antuan ve Beyoğlu Santa Maria Draperis kiliselerinde sanatseverlerle buluşacak.

laria-centorriano.jpg
İlaria Centorriano

4 Kasım’dan itibaren gerçekleşecek ve klasik batı müziğinde çok özel bir konuma sahip kilise org’u için yazılmış pek çok önemli eserin yorumlanacağı III. İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Org Festivali kapsamında, İstanbul’a gelerek müzikseverlerle buluşacak olan İsveçli, İtalyan ve Macar org virtüözlerini ağırlayacak.

marton-borsanyi.jpg
Marton Borsanyi

Geç Rönesans'tan çağdaş döneme, İtalya’nın Barok dünyasından İskandinavya’ya, Göteborg’tan Macaristan’a, Bartok’tan Britanya’ya, Vaughan Williams’tan Johann Sebastian Bach’a, Leipzig’ten Avusturya’ya, Haydn’dan Stockholm’e uzanan ve üç hafta boyunca Avrupa kıtasında müziğin pek çok lezzet noktasına uğrayacak olan III. İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Org Festivali 04-24 Kasım tarihleri arasında müzikseverleri ağırlayacak.

klim-tamkan.jpg
İklim Tamkan

Artisan Organizasyon tarafından düzenlenen ve sanat yönetmenliğini Mehmet Mestçi’nin yaptığı III. İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Org Festivali hakkında detaylara bu linkten, biletler içinse www.biletix.com ‘dan ulaşılabilecek.

III.İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Org Festivali Programı

Erland HILDÉN
4 Kasım Cuma 20.30 Sent Antuan Kilisesi, Beyoğlu

Ilaria CENTORRINO
15 Kasım Salı, 20.30 Santa Maria Draperis Kilisesi, Beyoğlu

Márton BORSÁNYI & İklim TAMKAN
24 Kasım Perşembe, 20.30 Santa Maria Draperis Kilisesi, Beyoğlu (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar