Jude Law'dan 'Ripley' yorumu: İzlerken duygulandım

Jude Law'dan 'Ripley' yorumu: İzlerken duygulandım
Yetenekli Bay Ripley'in 1999 tarihli versiyonunda oynayan Jude Law, kült eserin Netflix yapımı yeniden çevrimi 'Ripley' dizisi hakkında konuştu. Law, dizinin anılarını canlandırdığını belirterek "izlerken duygulandım" dedi.

Artı Gerçek - Jude Law, dünyaca ünlü polisiye yazarı Patricia Highsmith'in 1955 tarihli kült eseri Yetenekli Bay Ripley'in Netflix tarafından diziye uyarlanan versiyonu 'Ripley' hakkında konuştu.

Kendisi de 1999'da Matt Damon'ın Ripley'i canlandırdığı 'Yetenekli Bay Ripley' filminde Dickie karakterini canlandıran ilk aktör olan Law, Entertainment Weekly'ye verdiği röportajında, başrolünde Andrew Scott'ın yer aldığı Netflix uyarlaması hakkında "İzlerken duygulandım. Benim için pek çok anıyı canlandırdı...Nasıl hoşlanmayayım ki? Bu harika bir malzeme" dedi.

Steve Zaillian'ın Netflix için çektiği versiyonun pek çok açıdan Anthony Minghella'nınkinden daha farklı olamayacağını" savunan 51 yaşındaki Law, şöyle devam etti:

"Stil ve tempo açısından çok farklı olsalar da hâlâ o sahneleri ve temaları görmek çok ilginç. Her iki versiyon da birçok açıdan yönetmenini yansıtıyor. Biri görsel, renkli ve romantik. Diğeriyse epey adli temalı ve daha tehditkar. Bana göre filmler genellikle kameranın arkasındaki kişiyi yansıtıyor" dedi.

Zaillian'ın siyah beyaz çekim tercihi Netflix kullanıcılarını ikiye bölmüştü. Bazıları "sinematografinin çok can sıkıcı" olması nedeniyle "ilk bölümü bile bitiremediklerinden" şikayet etmişti.

Netflix'in 4 Nisan'da gösterime giren Ripley dizisinin başrolünde yapıma adına veren talihsiz dolandırıcı Tom Ripley'i canlandıran Andrew Scott yer alıyor. Dizide zengin bir adam, Johnny Flynn'nin canlandırdığı serseri oğlu Dickie Greenleaf'i eve dönmeye ikna etmesi için Ripley'yi tutuyor. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar