Konseri iptal edilen Melek Mosso: Birkaç kendini bilmeze kalmadı ahlakımı sorgulamak

Konseri iptal edilen Melek Mosso: Birkaç kendini bilmeze kalmadı ahlakımı sorgulamak
Yayınlanma:
A+ A-
Melek Mosso, hedef gösterilerek konserinin iptal edilmesine karşı 'Kendi yüreklerindeki karanlığı ve sapıklığı bizim hayatımıza da sokmaya çalışıyorlar ama buna asla izin vermeyeceğim' dedi.

Müzisyen Melek Mosso'nun Isparta Uluslararası Gül Fesvitali kapsamında 3 Haziran'da vereceği konseri belediye tarafından iptal edildi. Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği Isparta Şubesi dün ortak açıklama yayımlayarak, AKP'li Isparta Belediyesi'nin "halkın inanç ve gelenekleriyle uyuşmayan" konserler düzenlediğini söyleyerek Melek Mosso'yu hedef göstermişti.

Festival kapsamında; Melek Mosso, Derya Uluğ ve Funda Arar'ın farklı günlerde konser vermesi planlanıyordu. Mosso, 3 Haziran’da Meydan AVM’de sahne alacaktı.

MİLLİ GENÇLİK VAKFI VE ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ HEDEF GÖSTERDİ

AKP’li Isparta Belediyesi tarafından duyuruları yapılan ve afişleri paylaşılan konser programı Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği Isparta Şubesi tarafından hedef gösterildi. Açıklamada, belediyenin "halkın inanç ve gelenekleriyle uyuşmayan" konserler düzenlediği, Melek Mosso'nun "ahlaksızlığa özendirdiği" savunuldu, konserin iptal edilmesi istendi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen tarafından dün akşam saatlerinde Twitter hesabından paylaşılan konser afişinde Melek Mosso'nun yer almadığı görüldü. Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği ise bir mesaj yayımlayarak "kendilerine kayıtsız kalmayan yöneticilere" teşekkür etti.

MELEK MOSSO AÇIKLAMA YAPTI: İZİN VERMEYECEĞİZ

Mosso, konserinin ptal edilmesinin ardından yaptığı açıklmada şu ifadeleri kullandı:

"Ben bu ülkenin kadınıyım. Fikirlerimle, vizyonumla, hayallerimle her yeni gün geleceğe sanatımı işliyorum. Genci yaşlısı milyonlarca sevenim var. Bir kaç kendini bilmeze kalmadı benim ahlakımı sorgulamak, kadınlık onuruma laf atmak. Bu zihniyetteki insanlar kendi yüreklerindeki karanlığı ve sapıklığı bizim hayatımıza da sokmaya çalışıyorlar ama buna asla izin vermeyeceğim, VERMEYECEĞİZ…Ben Isparta’ya elbet gidecek ve şarkılarımı söyleyeceğim. Bugün olmazsa yarın sarılacak kalplerimiz." 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar