Lanthimos imzalı 'Poor Things' 14 Ağustos'ta Disney+'da

Lanthimos imzalı 'Poor Things' 14 Ağustos'ta Disney+'da
Emma Stone'un başrolünde yer aldığı, geçen yılın en çok konuşulan filmlerinden Poor Things Disney+'ya geliyor. Film 14 Ağustos'ta platformda yayınlanacak.

Artı Gerçek - Yönetmen Yorgos Lanthimos'un 80'inci Venedik Film Festivali'nden büyük ödül Altın Aslan ile dönen ve 96'ncı Akademi Ödülleri'nde 5 Oscar kazanan filmi Poor Things (Zavallılar) 14 Ağustos'ta Disney+ kitaplığına ekleniyor.

Sinemada Modern bir feminist Frankeştayn anlatısı olarak nitelendirilen film, İskoç yazar Alasdair Gray'in aynı adlı romanından beyaz perdeye uyarlanmıştı. Film 96'ncı Akademi Ödülleri'nde Lanthimos'un kadrolu oyuncusu Emma Stone'a ikinci "En İyi Kadın Oyuncu" Oscar'ını getirmişti.

Filmin konusu şöyle:

Yetenekli ve sıra dışı bir bilim insanı tarafından hayata döndürülen Bella Baxter adındaki genç bir kadının inanılmaz ve müthiş evrimi. Eksikliğini hissettiği hayat deneyimlerine aç olan Bella, kıtaları aşan baş döndürücü bir maceraya atılır. Bella, dönemin ön yargılarından uzak, asıl amacı olan eşitlik ve özgürlük mücadelesini kararlılıkla büyütür. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar