Med Müzik TV’nin Youtube kanalı kapatıldı

Med Müzik TV’nin Youtube kanalı kapatıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Med Müzik TV’nin Youtube kanalı, şirket tarafından kapatıldı. Kanal yönetimi, "Topluluk kuralları ihlali gerekçe gösterilerek kapatılması, Kürt halkının değerlerine yapılan bir saldırı niteliği taşımaktadır” dedi.

Artı Gerçek - Kültür Sanat yayınları yapılan Med Müzik TV'nin Youtube kanalı, 'topluluk kuralları ihlali' gerekçe gösterilerek kapatıldı. Kanal yönetiminin yaptığı yazılı açıklamada, “Bütün yayınlarımız kültür sanat içeriğinden oluşan müzik kanalımızın kapatılması, Kürt halkının değerlerine yapılan bir saldırı niteliği taşımaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Kanal açıklamasında şunlar belirtildi:

“Kürt halkının ulusal değerleri ve simgeleri hiçbir gerekçe gösterilmeden yasaklanmakta ve yayıncılık ilkelerine aykırı şekilde sansürlenmektedir. Faşist yönetimlerin aldığı yerel kararların, uluslararası platformlarda da uygulanması siyasi ve taraflı bir girişimdir. GOOGLE ve YOUTUBE Kürt halkının içeriklerini bu temelde defalarca sansürlemiş yada kısıtlamıştır. Bu uygulamaların sona erdirilmesi ve Kürt ulusal değerlerine saygı gösterilmesini beklemekteyiz. Kürt ulusal değerlerinin simgelerine ve kültürüne yapılan bu haksız uygulamayı kınıyoruz.”

‘ASLA YILMAYACAĞIZ’

Kürt halkının değerlerine haber, kültür ve sanat yoluyla ulaşılmasını engelleme girişimlerine karşı asla yılmayacaklarını belirten kanal yönetimi, “Her zamankinden daha da güçlü seviyelere ulaşan kült kültür sanatının halkla buluşturulması adına en güçlü şekilde yayıncılık ilkelerimize bağlı kalarak, daha da güçlü seviyelere yükselteceğiz. Halkımızın bize ulaşması için mümkün olan her platformda varlığımızı en güçlü şekilde sürdüreceğiz” ifadelerine yer verdi. (MA)

Öne Çıkanlar