Melek Mosso'nun Tekirdağ konseri: Ne iptal edildi diyebiliriz, ne de edilmedi

Melek Mosso'nun Tekirdağ konseri: Ne iptal edildi diyebiliriz, ne de edilmedi
Yayınlanma:
A+ A-
Şarkıcı Melek Mosso'nun, Tekirdağ Kiraz Festivali'nde sahne alacağı konserin iptal edilmesine yönelik baskıların ardından belediye yetkilisinden açıklama geldi: “Ne iptal edildi diyebiliriz, ne de edilmedi”

Artı Gerçek - Şarkıcı Melek Mosso PowerTürk Müzik Ödülleri'nde yaptığı konuşmadan sonra, iktidara yakın kesimler tarafından sosyal medyada hedef gösterildi. AKP'li belediyelerin olduğu yerlerde Mosso'nun konserlerinin iptal edilmesini talep ettiler.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin organize ettiği ‘Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali’nde 11 Haziran Pazar sahne alacak olan Mosso’nun konserinin iptal edilmesi yönünde baskı yapıldı.

Diken’in haberine göre Süleymanpaşa Belediyesi yetkilileri, konserin iptal edilip edilmediğine dair bilgi vermedi. Haberde ulaşılan yetkilinin “Ne iptal edildi diyebiliriz, ne de edilmedi” dediği aktarıldı.

Ne Olmuştu?

PowerTürk Müzik Ödülleri Töreni'nde ödül alan şarkıcı Melek Mosso'nun ödül konuşması şöyleydi:

"Ben bu ödülü yüzyıllardır bu toplumda, dünyada ötekileştirilen kıyafetleri ile, kahkahasıyla kadın olmanın gerektirdiği her şeyle yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınların ruhlarına armağan olarak alıyorum.

Sesimiz hiç bir zaman kısılamayacak. Ben kadın şarkıcıların, kadın sanatçıların, bu toplumda kadınlığıyla her zaman gurur duyan bir kadınım. Her zaman onların arkasında olacağım. Kimse beni susturamayacak. Konuşmaya, üretmeye ve şarkı söylemeye devam." (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar