Merve Dizdar Cannes'dan döndü: Şu an oyumu kullanmaya gidiyorum

Merve Dizdar Cannes'dan döndü: Şu an oyumu kullanmaya gidiyorum
Yayınlanma:
A+ A-
Cannes Film Festivali'nden dönüşte gazetecilerin sorularını yanıtlayan Merve Dizdar "İnsanın ülkesine böyle bir ödülle gelmesi çok büyük bir gurur... Şimdi hemen hızlıca oyumu kullanacağım" dedi.

Artı Gerçek - 76'ncı Cannes Film Festivali'nde, Nuri Bilge Ceylan'ın yönetmenliğini yaptığı 'Kuru Otlar Üstüne' filmindeki rolüyle 'En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü alan Merve Dizdar Türkiye'ye döndü. Havalimanında görüntülenen Dizdar "Şimdi hemen hızlıca oyumu kullanacağım" dedi.

Türk Hava Yolları'na ait uçakla saat 15.20'de Nice'den İstanbul Havalimanı'na gelen oyuncu Merve Dizdar basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Türkiye'ye böyle bir ödül kazandırdığı için çok mutlu olduğunu söyleyen Dizdar, "Herkes çok mutlu oldu bu benim için çok daha önemli. Onlar çok daha mutlu olduğu için ben daha mutlu oluyorum. İnsanın ülkesine böyle bir ödülle gelmesi çok büyük bir gurur. İlk defa böyle çok önemli şeyler hissediyorum" dedi.

'HEMEN OYUMU KULLANMAYA GİDİYORUM'

Dünyanın en prestijli film festivallerinden biri olan Cannes Film Festivali'nde 'En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü aldığı için çok şaşırdığını ifade eden Dizdar festival dönüşü şunları söyledi:

"Nuri Bilge Ceylan zaten çok büyük bir yönetmen. O her zaman Dünya'da da çok önemli bir yönetmen. Çok önemli oyuncular vardı orada yarıştığım. Çünkü, çok çok iyi oyuncular vardı. O yüzden tek bir duygu değil, birkaç duyguyu yaşadığım için çok şaşırdım. Ama sonra kendime geldim. Çok önemli oyuncular vardı. Hepsi filmi çok beğendi. Nuri Bilge Ceylan'ı zaten çok iyi tanıyorlar. Çok iyi yorumlar aldım. Yoldan geldim çok yorgunum o yüzden odaklanamıyorum. Şu an oyumu kullanmaya gidiyorum. Şimdi hemen hızlıca oyumu kullanacağım" (DHA)

Öne Çıkanlar