Caner Akgün, İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin yeni genel müdürü oldu

Caner Akgün, İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin yeni genel müdürü oldu
Yayınlanma:
A+ A-
Gedik Holding sanat danışmanı ve opera sanatçısı Caner Akgün, İstanbul Devlet Opera ve Balesi'ne genel müdür olarak atandı.

Artı Gerçek - İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB) solist sanatçısı ve Gedik Holding'e bağlı Gedik Sanat'ın sanat danışmanlığını yürüten Caner Akgün, kurumun yeni genel müdürü olarak atandı.

CANER AKGÜN KİMDİR?

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü’nden mezun olan Akgün; 2008 yılından beri İstanbul Devlet Opera ve Balesi bünyesinde Solist Sanatçı olarak görev yapmaktadır. Aynı kurumda Sanat Yönetmeni Yardımcısı ve Sanat Danışmanı olarak da üç yılı aşkın görev yapan sanatçı halen İstanbul Gedik Üniversitesi ve Gedik Holding bünyesinde Sanat Danışmanlığı yapmaktadır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü’nde eğitmen olan Akgün, aynı okulda Yüksek Lisans tezini 2015 senesinde vermiştir. 2006 yılı Mayıs ayında Profesyonel Ses Derneği’nin düzenlediği Genç Ses Yarışması’nda üçüncülük ödülü, 2007 Şubat Sedat – Güzin Gürel Eğitim ve Sanat Vakfı’nın düzenlemiş olduğu Lied yarışmasında Mansiyon ödülü, 2007 Nisan ayında düzenlenen 9.Siemens Opera Yarışması’nda üçüncülük ödülü, 2008 Nisan ayında Alsancak Rotary Kulübü ve İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin ortaklaşa düzenlediği 1.Genç Solistler Yarışması’nda ikincilik ödülü sahibidir. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar