Piiz grubunun davulcusuna saldıran sanık hapis cezasına çarptırıldı

Piiz grubunun davulcusuna saldıran sanık hapis cezasına çarptırıldı
Piiz grubunun davulcusu Mehmet Dudarık'ın iki yıl önce maruz kaldığı yumruklu saldırıya ilişkin davanın duruşması Ankara 65'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Sanık Bilge Kaan Korkmaz, mahkemece hapis cezasına çarptırıldı.

Artı Gerçek - Ankara'da Piiz grubunun davulcusu Mehmet Dudarık ve arkadaşı Oğuzhan Oğuz'un 2 yıl önce bir eğlence mekanında yumruklu saldırıya uğramasına ilişkin açılan davada sanık Bilge Kaan Korkmaz, 4 yıl 3 ay 22 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Ankara 65'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuksuz sanık Korkmaz ve taraf avukatları hazır bulundu. Beyanların ardından son sözü sorulan sanık Korkmaz, "Böyle bir şey keşke yaşanmasaydı ama yaşandı. Ben olanlar için çok pişmanım" dedi. Ardından kararı açıklayan mahkeme, sanık Korkmaz'a 'kasten yaralama' suçundan 4 yıl 3 ay 22 gün hapis cezası verdi.

NE OLMUŞTU?

Çankaya ilçesindeki eğlence mekanında,14 Aralık 2022'de konser veren rock grubu Piiz'in davulcusu Mehmet Dudarık, konserin ardından sahneden inip, izleyiciler arasındaki çocukluk arkadaşı Oğuzhan Oğuz ile dans etmeye başladı. Bu sırada Bilge Kaan Korkmaz, kalabalık arasında kız arkadaşının ayağına bastığı gerekçesiyle Dudarık'a tepki gösterdi. Kısa süreli gerginliğin ardından Dudarık, dışarı çıktı. Dudarık, eğlence mekanının önünde telefonla konuşurken dışarı çıkan Bilge Kaan Korkmaz'ın yumruklu saldırısına uğradı.

Başına aldığı yumruk darbesiyle düşen Dudarık, Korkmaz tarafından yerde de defalarca yumruklandı. Ağır yaralanan Dudarık, hastaneye kaldırıldı. Oğuzhan Oğuz'u da darbeden Korkmaz, gözaltına alınarak, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma tamamlanarak, Korkmaz hakkında Dudarık ve Oğuz'a karşı eylemleri nedeniyle 'Kemik kırığına sebebiyet verecek ve hayati tehlike oluşturacak şekilde kasten yaralama' suçundan 13 yıl 6 aya kadar hapis talebiyle dava açıldı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar