Piyanist Evgeny Grinko, Harbiye'de dinleyicileriyle buluştu

Piyanist Evgeny Grinko, Harbiye'de dinleyicileriyle buluştu
Türkiye'de geniş bir dinleyici kitlesi bulunan piyanist Evgeny Grinko, bir kez daha İstanbul'da sahne aldı. Grinko, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'ndaki iki saatlik konserde, Aşık Veysel'in 'Uzun İnce Bir Yoldayım' eserini de seslendirdi.

Artı Gerçek - Rus müzisyen Evgeny Grinko, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava sahnesindeki konserine, dinleyicileri Türkçe "İyi akşamlar" sözleriyle selamlayarak çıktı.

Konseri izlemeye gelenleri, Türkçe "İyi akşamlar" sözleriyle selamlayan Grinko, Aşık Veysel'in unutulmaz eseri "Uzun İnce Bir Yoldayım"ı söylemeyi heyecanla beklediğini belirterek, "Arkadaşlarım, Barış Manço'nun şarkılarını çalmayı düşünmemi önerdi. Albümlerini dinledim ve Uzun İnce Bir Yoldayım şarkısı çok güzeldi. Sonra şarkının Aşık Veysel'e ait olduğunu öğrendim. Kaydettik" ifadelerini kullandı.

Konserde Türkiye'deki hayranları için yorumladığı Uzun İnce Bir Yoldayım'ı seslendirirken büyük ilgi gören sanatçı yaklaşık iki saat süren konserde "Valse", "Epilogue", "Carousel", "Faulkner’s Sleep", "Field", "Once Upon A Time", "Prologue", "Noir", "Winter Sunshine" ve "Serenade" adlı bestelerine de yer verdi.

'ESKİ MASALLARIN ATMOSFERİNİ YENİDEN YARATMAYA ÇALIŞTIM'

Müzikle çocuk yaşlarında tanışan Evgeny Grinko, 2010'da çeşitli platformlarda milyonlarca dinlenmeye ulaşan Valse bestesini yazdı.

Sanatçı, 2014'ten bu yana, şehirden uzaklaşıp ormandaki küçük bir evde yaşayarak yeni besteler yazıp, belgesel filmler için müzik yapıyor.

Tiny Mouse Tales albümü için "Plaktan duymaya alıştığım bazı eski masalların atmosferini yeniden yaratmaya çalıştım" diyen Grinko, müziğiyle dinleyicilerini zamanda yolculuğa çıkarmayı hedefliyor. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar