RTÜK başkanı Şahin, LGBTİ+ temalı dizileri hedef aldı: Gözümüz üzerlerinde

RTÜK başkanı Şahin, LGBTİ+ temalı dizileri hedef aldı: Gözümüz üzerlerinde
Yerli dizileri ve popüler kültür ürünlerini sık sık hedef göstermesiyle gündeme gelen RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, LGBTİ+ temalı filmleri ve dizileri hedef gösterdi. Şahin, bu dizileri yine örf, adet ve inanca aykırı olmakla suçladı.

Artı Gerçek - Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, LGBTİ+'ların yer aldığı filmleri ve dizileri hedef gösterdi.

Medyascope'ta yer alan "Tatilde izleyebileceğiniz 6 LGBTİ+ film-dizi önerisi" başlıklı habere ilişkin açıklama yapan Şahin, sosyal medya paylaşımında "İnancımıza, kültürümüze, örf ve adetlerimize aykırı yapımlar ve bunları pazarlayan işbirlikçileriyle mücadelemiz aralıksız devam edecektir" yazdı.

İzleme uzmanlarının tatilde de çalıştığını belirterek "Gözümüz üzerlerinde" ifadesiyle yayın mecralarını tehdit eden RTÜK Başkanı Şahin, şöyle devam etti:

"Batı fonlu bazı medya organlarının aile kurumumuzu parçalamak ve gençlerimizi kişiliksizleştirmek için sistematik olarak yürüttüğü sapkın kampanyaları görmüyor değiliz. Gözümüz üzerlerinde... İnancımıza, kültürümüze, örf ve adetlerimize aykırı yapımlar ve bunları pazarlayan işbirlikçileriyle mücadelemiz aralıksız devam edecektir."

RTÜK Başkanı Şahin, daha önce, aralarında Kızılcık Şerbeti ve Kızıl Goncalar'ın bulunduğu popüler dizileri de benzer gerekçelerle pek çok kez hedef göstermiş, bu diziler RTÜK'ün yayın durdurma cezaları ve idari para cezalarıyla karşı karşıya kalmıştı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar