RTÜK lisansı onaylandı, HBO Max Türkiye'de yayın hayatına başlıyor

RTÜK lisansı onaylandı, HBO Max Türkiye'de yayın hayatına başlıyor
Yayınlanma:
A+ A-
Disney+'ın Türkiye’deki yayın hayatına başlamasının ardından, dünyanın en büyük yayın platformlardan biri olan HBO Max, RTÜK lisansını aldı.

Dijital yayın platformlarından HBO Max'in Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) lisansı onaylandığı iddia edildi. Edinilen bilgilere göre; platform yakında Türkiye'de yayına hayatına başlayacak.

Son dönemlerde dijital yayın platformlarının dünyada yaygınlaşması sebebiyle, bir çok yayın platformu da Türkiye'de faaliyet göstermeye başladı. Disney+'ın Türkiye’deki yayın hayatına başlamasının ardından, dünyanın en büyük yayın platformlardan biri olan HBO Max, RTÜK lisansını aldı ve Türkiye’de faaliyetlerine başlamaya hazırlanıyor.

HBO MAX’İN 10 YILLIK RTÜK LİSANSI ONAYLANDI

egirişim.com'da yer alan habere göre, geçtiğimiz gün HBO Max’in RTÜK’e yaptığı lisans başvurusu kabul edildi ve HBO Max, 10 yıllık RTÜK lisansına kavuştu. Platformun RTÜK lisansının onaylanmasıyla birlikte dünyaca büyük yapımların bulunduğu HBO Max, Türkiye’de izleyicilerle buluşacak.

WarnerMedia’nın sahibi olduğu abonelik tabanlı video servisi HBO Max, bünyesinde Game of Thrones gibi popüler HBO yapımlarını bulundururken aynı zamanda platforma özel HBO Max Originals içerikleri de yer alıyor. Son zamanlarda en çok konuşulan HBO Max Originals içeriği ise Game of Thrones dizisinin devamı olan House of Dragon.

HBO MAX TÜRKİYE’DE NE ZAMAN YAYINA BAŞLAYACAK?

HBO Max’in henüz Türkiye’de ne zaman platformunu aktif hale getireceği bilinmese de 10 yıllık RTÜK lisansının kabul edilmesiyle birlikte platformun Türkiye’de izleyicilerle buluşması için tüm yasal gereklilikler tamamlandı. Buna bağlı olarak HBO Max, çok yakın bir zamanda resmi Türkiye duyurusunu yaparak Türkiye’de yayın hayatına başlayacak. (Kaynak)

Öne Çıkanlar