Sabırsızlık Zamanı'nın çekimleri Diyarbakır'da tamamlandı

Sabırsızlık Zamanı'nın çekimleri Diyarbakır'da tamamlandı
Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Kasım 2019 02:52
A+ A-
Oyuncu Aydın Orak'ın yazıp yönettiği Sabırsızlık Zamanı adlı uzun metraj filmin çekimleri Diyarbakır'da tamamlandı. Filmin 2020'de vizyona girmesi planlanıyor.

Yoksul bir mahallede yaşayan ve yazın sıcağından bunalmış iki kardeşin lüks bir sitenin havuzuna girebilme mücadelesini çarpıcı bir hikayeyle anlatan filmin kadrosunda Pelin Batu, Feride Çetin, İştar Gökseven, Ali Seçkiner Alıcı ve Rıza Sönmez gibi ünlü isimler yer aldı. Yaklaşık 2 haftalık çekim öncesi hazırlık sürecinin ardından başlayan filmin çekimleri geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’da tamamlandı.

Tiyatro ve sinema oyunculuğuyla tanınan Aydın Orak, daha önce de Asasız Musa ve Yaşar Kemal Efsanesi adlı filmlerin yönetmenliğini yapmıştı. Orak Film'in üçüncü yapımı olan Sabırsızlık Zamanı filminin yapımcısı ise Salih Süleymani.

Filmin görüntü yönetmenliğini Vedat Oyan yaptı, müzikleri ise ünlü müzisyen Murat Hasarı'nın. Bower Hospital'ın katkılarıyla tamamlanan filmin yereldeki ortak yapımcılığını Feyzi Baran üstlendi. Filmin yapım aşamalarının tamamlanmasının ardından İstanbul ve Diyarbakır'da yapılacak galalar ile 2020’de vizyona girmesi planlanıyor. (Haber Merkezi)

Öne Çıkanlar