‘Şahsiyet’ dizisinin Fransa uyarlaması geliyor

‘Şahsiyet’ dizisinin Fransa uyarlaması geliyor
Haluk Bilginer’in Emmy ödülü kazandığı dizi ‘Şahsiyet’ Fransa’ya uyarlanıyor. Adı ‘Mémoire Vive’ olacak dizinin prodüksiyonuna 2024’ün bu yarısında başlanacak.

Artı Gerçek - Hakan Günday’ın kaleme aldığı Onur Saylak’ın yönettiği polisiye dizi ‘Şahsiyet’ Fransa’ya uyarlanıyor.

Fransa uyarlaması ‘Mémoire Vive’ adını taşıyan dizinin başrolünde ‘Şahsiyet’ten farklı olarak bir kadın karakter yer alacak. Yeni uyarlamada yer alacak kadın karakter Esther Lefevre’yi ‘Six Women’ dizisiyle tanınan Clémentine Célarié canlandıracak.

Tek sezon olarak 2018’de yayınlanan ‘Şahsiyet’ aldığı büyük ilgi sonucu beş yıl aradan sonra tekrar izleyicinin karşısına çıkmış ve 2019’da Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Haluk Bilginer’e ‘En İyi Erkek Oyuncu Performansı’ ödülü kazandırmıştı.

MEKSİKA UYARLAMASI DA YAPILMIŞTI

Başrollerinde Haluk Bilginer, Cansu Dere, Metin Akdülger gibi isimlerin yer aldığı dizinin 2021’de Meksika uyarlaması da yapılmıştı.

Viacom International Studios ve Ay Yapım ortak yapımcılığıyla 2021’de hayata geçirilen uyarlama ‘Before I Forget’ (Asesino del Olvido) adıyla yayınlanmıştı. Dizide Damián Alcázar ve Paulina Gaitán başrolde yer alıyordu. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar