Şair Haydar Ergülen, davetli olduğu İtalya'dan vize alamadı

Şair Haydar Ergülen, davetli olduğu İtalya'dan vize alamadı
Şair Haydar Ergülen, İtalya'da davetli olduğu etkinliğe vize alamadığı için gidemedi. Ergülen, "Uçak biletim de alındığı halde vizeler kapalı olduğu için gidemiyorum" yazdı.

Artı Gerçek - Şair Haydar Ergülen, İtalya'nın Bologna kentinde davetli olduğu şiir festivaline vize randevuları kapalı olduğu için gidemeyeceğini duyurdu.

Ergülen sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "7 dilde şiir kitaplarım yayımlandı. 10-12 Mayıs 2024'de Bologna'daki şiir festivaline, davetli olduğum, uçak biletim de alındığı halde vizeler kapalı olduğu için gidemiyorum" yazdı.

Schengen Bölgesi’nde, geçtiğimiz yıla göre özellikle de Almanya, İtalya ve Hollanda için vize randevusu bulmak zorlaştı. Şair Haydar Ergülen de bu süreçte, davetli olduğu İtalya'aa vize randevusu alamayanlardan biri oldu.

'Vizeler kapalı' olduğu için festivale gidemediğini söyleyen Ergülen'in X hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

"Yeşil pasaportum yok. Kimi şairler gibi yurtdışında çeşitli şiir festivallerine davet ediliyorum. 7 dilde şiir kitaplarım yayımlandı. 10-12 Mayıs 2024'de Bologna'daki şiir festivaline, davetli olduğum, uçak biletim de alındığı halde vizeler kapalı olduğu için gidemiyorum."

Öne Çıkanlar