Sinema TV Sendikası'ndan deprem için çağrı: Setlerdeki mazlemeler değerlendirilmeli

Sinema TV Sendikası'ndan deprem için çağrı: Setlerdeki mazlemeler değerlendirilmeli
Yayınlanma:
A+ A-
Sinema ve Televizyon Sendikası, dizi ve film projelerinde kullanılan jeneratör, ışık malzemesi, tuvalet karavanı ve karavanların afet bölgesinde değerlendirilmesi için çağrı yaptı.

Artı Gerçek - Sinema ve Televizyon Sendikası, Maraş'ta yaşanan depremlerin ardından dayanışma çağrısında bulundu.

Sektörde faal olarak çalışan jeneratör, ışık malzemesi, tuvalet karavanı ve karavanların, şu zamanlarda projeler yerine afet bölgesinde arama ve kurtarma çalışmalarında değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan sendika yetkilileri, sendikanın sosyal medya hesabından duyuru yaptı.

Dijital platformların, televizyon kanallarının ve yapımcıların bu felaketlerin aşılmasına destek verebileceğinin ifade edildiği açıklama şöyle:

" Film sektöründe faal olarak çalışan jeneratör, ışık malzemesi, tuvalet karavanı ve karavanların şu günlerde dizi ve sinema projelerinde kullanılması yerine, afet bölgesine giderek arama – kurtarma çalışmalarında değerlendirilmesi daha yararlı olacaktır. Dijital platformların, televizyon kanallarının ve yapımcıların katkısıyla bu felaketin aşılmasına destek verebilir. Yukarıdaki araç gereçlerle ilgili dayanışma içinde olmak isteyen kurum/şirket ve kişiler, sendikamız aracılığıyla bölgedeki arama kurtarma ekiplerine ulaşılabilir” (KÜLTÜR SANAT)

duyuru70c0-485b-af2e-bb47758cc0ea-w.jpg

Öne Çıkanlar