Teoman'ın 30 yıllık gitarı 466 bin TL'ye satıldı

Teoman'ın 30 yıllık gitarı 466 bin TL'ye satıldı
Teoman’ın 30 yıllık gitarı müzayedede satışa çıkarıldı. Sanatçının gitardan elde ettiği gelir Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlanacak.

Artı Gerçek - Rock sahnesinin popüler isimlerinden Teoman'ın 30 yıllık gitarı çevrimiçi gerçekleşecek Bosphorus Art Society, ‘Cash on the Table’ müzayedesi kapsamında satışa çıkarıldı.

GELİRİ BAĞIŞLANACAK

Gazete Magazin’de yer alan habere göre, Teoman’ın gitarı dün akşam düzenlenen müzayedede 466 bin TL’ye satıldı. Sanatçının 30 yıldır bestelerini yaptığı efsane gitarından elde edilen tüm gelir ise Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlanarak çocuklar için harcanacak.

Teoman daha önce yaptığı açıklamada mirasının dörtte birini çocuklara bağışlayacağını söylemişti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş da Teoman’a teşekkür ederek “Sanat dünyamızın değerli ismi Teoman’ın mirasının bir bölümünü devletimizin himayesi altında bulunan çocuklara bağışlayacağını ifade etmesinden büyük mutluluk duydum. Örnek oluşturacağını umduğumuz bu kadar nedeniyle teşekkür ediyorum” demişti. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar