Tiyatro Festivali, İstanbul Mon Amour ile kapanıyor

Tiyatro Festivali, İstanbul Mon Amour ile kapanıyor
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul Tiyatro Festivali'nin Semaver Kumpanya imzalı kapanış gösterisi İstanbul Mon Amour, şehrin değişen kültürünü, seslerini, insanlarını, gündelik yaşamını şiirsel zeminle iç içe sunan benzersiz bir performans serisi.

Artı Gerçek - İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş sponsorluğunda düzenlenen 26. İstanbul Tiyatro Festivali, 26 Kasım Cumartesi günü festivale özel olarak üretilen bir projeyle son buluyor.

Festivalin Semaver Kumpanya imzalı kapanış gösterisi İstanbul Mon Amour, şehrin değişen kültürünü, seslerini, insanlarını, gündelik yaşamını şiirsel zeminle iç içe sunan benzersiz bir performans serisi. Gösteri sponsoru MEKE Sanat’ın desteğiyle gerçekleşecek etkinlik, sabah saatlerinde başlayıp akşam saatlerinde Jack Lives Here’ın desteğiyle, sürprizlerle dolu bir partiyle son bulacak.

Tüm güne yayılacak performanslar, tiyatro merkezde olmak üzere dans, müzik, görsel sanatlar, edebiyat gibi farklı disiplinleri buluştururken izleyiciler İstanbul’un farklı yaşam biçimlerini temsil eden bölgeleri boyunca bir yolculuğa çıkacak.

26 Kasım Cumartesi günü saat 11.00’de Süreyya Operası’nda başlayıp Şehir Hatları Vapuru, İMÇ, Kanyon, Galatasaray Lisesi ve Salon İKSV’de devam edecek performanslar, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Alper Maral, Ebru Cansız, Okan Kaya, Sarp Aydınoğlu, Ani Haddeler, Sibel Altan, Nejat Yavaşoğulları, Barabar, Gülinler, Ari Barokas, Gökçe Çeçe Gürçay ve diğer sürpriz konukların katılımıyla gerçekleşecek.

ŞEHRİN MEKANLARI BİRER SAHNEYE DÖNÜŞÜYOR

26. İstanbul Tiyatro Festivali küratörü ve Türkiye tiyatrosunun önde gelen isimlerinden Işıl Kasapoğlu’nun yaklaşık 30 yıl önce, Orhan Veli Kanık’ın İstanbul’u Dinliyorum şiirinden esinlenerek tasarladığı İstanbul Mon Amour, tüm gün boyunca şehrin çeşitli bölgelerindeki mekânların birer sahneye dönüştürülmesiyle katılımcılara özel bir gün vaat ediyor.

Festival biletleri passo.com.tr, Passo perakende satış noktaları ve İKSV ana gişede satışta. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar