Wishbone Ash 24 Mayıs’ta İstanbul'da

Wishbone Ash 24 Mayıs’ta İstanbul'da
Çift solo gitarlı grup formatının öncüsü, İngiliz rock topluluğu Wishbone Ash, 24 Mayıs'ta Atatürk Kültür Merkezi'nde dinleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Grup 1970'lerd, bugün hâlâ popülerliğini koruyan pek çok gruba öncülük etti.

Artı Gerçek - Metallica, Iron Maiden, Judas Priest gibi dünya rock sahnesinin devasa topluluklarını etkileyen grup formatının öncüsü Wishbone Ash’in konser biletleri satışa sunuldu.

Melodik, enerjik hard rock ile progresif rock'ı harmanalyan müzikleri ve sadık bir takipçi kitlesi sayesinde rock müziğin küresel çapta önemli toplulukları arasında görülen Wishbone Ash, 24 Mayıs’ta İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) sahne alacak.

WISHBONE ASH HAKKINDA

Wishbone Ash grubunun temeli 1966'da Devon, İngiltere'de atıldı. Davulcu Steve Upton, bas gitarist/vokalist Martin Turner ve gitarist Glen Turner ile birleşip "Empty Vessels" adlı grubu kurdular.

Grup, sonradan "Tanglewood" adını aldı ve Londra'ya taşındı. Burada bir kulüpte çalarken, grubun caz ve progressive rock etkileri, sonradan Police ve Sting'in menajeri olarak ün kazanacak olan Miles Copeland'in dikkatini çekti. Bu arada Glen Turner gruptan ayrıldı ve yapılan yeni gitarist elemeleri sonucunda, Ted Turner ve Andy Powell arasında bir karara varılamadı ve her ikisi de grubun solo gitaristleri olarak seçildiler. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar