Ödül konuşmalarına ceza: Melike Şahin ve Mabel Matiz'in konserleri iptal edildi

Ödül konuşmalarına ceza: Melike Şahin ve Mabel Matiz'in konserleri iptal edildi
Yayınlanma:
A+ A-
Elle Style Awards Töreni sırasında, aldıkları ödülleri kadınlara ve LGBTİ+'lara ithaf eden şarkıcılar Mabel Matiz ve Melike Şahin'in Denizli'de vereceği konserler iptal edildi.

Artı Gerçek - Denizli Belediyesinden yapılan açıklamada 19 ve 30 Haziran'da Açık Hava Tiyatrosu’nda yapılacak olan Mabel Matiz ve Melike Şahin konserleri iptal edildiği duyuruldu.

Belediyenin Twitter hesabından yapılan açıklama şöyle: "19 ve 30 Haziran tarihlerinde Açık Hava Tiyatrosu’nda özel bir şirket tarafından yapılacak olan Mabel Matiz ve Melike Şahin konserleri iptal edilmiştir.

NE OLMUŞTU?

Son olarak Elle Style Awards Ödül Töreni'nde yaptıkları konuşmalar sırasında ödüllerini kadınlara ve LGBTİ+'lara adayan şarkıcılar Melike Şahin ve Mabel Matiz, sosyal medyadan siyasi iktidara yakın kesimler tarafından hedef gösterilmişti.

Devam eden tartışmalarda, bazı sosyal medya kullanıcıları şarkıcıların konserlerinin iptal edilmesini istemişti. Ardından Melike Şahin'in 22 Temmuz'da 61. Uluslararası Bursa Festivali'nde vereceği konserin Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından gerekçe gösterilmeden iptal edildiği duyurulmuştu.

Melike Şahin'in ödül konuşması şöyleydi:

“Bütün kız kardeşlerim, bütün lubunyalar… İncinmiş her yerimizi şefkatle sarmalayacak güce sahibiz bunu biliyorum. Ödülümü, hak ettiğimiz dik gülüşlere ve ödediğimiz bedellere adıyorum” ifadelerini kullanmıştı."

Mabel Matiz'in ödül konuşması şöyleydi:

“Ödülümü uzun yıllardır her türlü baskı ve sınırlandırmaya rağmen kendilerini cesurca, inatla ortaya koyan, varlıklarını korkusuzca haykırmaya devam eden ve bu cesaretleriyle bana her zaman çok büyük ilham olan Türkiyeli LGBTİ+’lara ithaf ediyorum." (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar