AKP'li Mehmet Metiner, 'Kürt seçmen' korkusuyla adaylık peşinde: 'HDP güçlenerek çıkar'

AKP'li Mehmet Metiner, 'Kürt seçmen' korkusuyla adaylık peşinde: 'HDP güçlenerek çıkar'
Yayınlanma:
A+ A-
AKP'li Mehmet Metiner, İstanbul, Mersin, İzmir, Antalya , Adana ve Bursa gibi iller için, "HDP sandıktan güçlenerek çıkar" dedi ve kurduğu dernekten aday gösterilmesini istedi. Metiner daha sonra tweetlerini sildi.

Artı Gerçek - AKP'li Mehmet Metiner, kurduğu Demokrasi ve Birlik Derneği'ni ( DEMBİR-DER) Kürtlerin temsilinin adresi olarak tarif ederek adaylık talebinde bulundu. Metiner, "Türkiye Kürtlerinin temsili, HDP’ye bırakılamayacak kadar hayati önemdedir" diyerek HDP'yi hedef aldı.

Sosyal medya hesabından, "Uyarı-yorum…" diye paylaşım yapan Metiner, şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul, Mersin, İzmir, Antalya, Adana ve Bursa gibi iller Kürt seçmenlerin belirleyici olduğu iller. Buralarda Kürt temsiline dikkat edilmezse veya Kürt temsili yanlış isimlere havale edilirse, HDP sandıktan güçlenerek çıkar. Demedi, demeyin.

Türkiye Kürtlerinin temsili, HDP’ye bırakılamayacak kadar hayati önemdedir. Bu yüzden kurduğumuz Demokrasi ve Birlik Derneği ( DEMBİR-DER) yeni bir temsilin adresidir. Türkiye Kürtlerini HDP’nin kucağına itecek siyasetleri ihanet olarak gördüğümüz için eleştirmek, görevimizdir."

Metiner'in daha sonra tweetlerini sildiği görüldü.(HABER MERKEZİ)

mehmetmetiner.jpg

Öne Çıkanlar