AKP'li Yavuz, Kılıçdaroğlu'nun SMS iptalini savundu

AKP'li Yavuz, Kılıçdaroğlu'nun SMS iptalini savundu
Yayınlanma:
A+ A-
AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Kılıçdaroğlu'nun yasaklanan SMS'leri hakkında konuştu. Yavuz, "Seçim sürecinde kendi üyelerinizin dışında başkalarına sesli ya da yazılı mesaj göndermenin suç olduğunu ifade etmek istiyorum" dedi.

Artı Gerçek - BTK’nin iletişim operatörlerine resmi yazı göndererek CHP lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun toplu mesajlarını engellemesinin yankıları sürerken bir açıklama da AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'dan geldi.

Partisinin genel başkanlığı binasında cumhurbaşkanı seçimlerinin ikinci tur oylamasına ilişkin basın toplantısı düzenleyen Yavuz, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçmene SMS atmasının engellendiğinin söylemesi üzerine "Kişiler üyelerine her türlü mesajı gönderebilir; ama bu saatte yani seçim sürecinde kendi üyelerinizin dışında başkalarına sesli ya da yazılı mesaj göndermenin suç olduğunu ifade etmek istiyorum" dedi.

BAKANLAR DA SIK SIK TOPLU MESAJ ATMIŞTI

Daha önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da seçim sürecinde sık sık toplu mesajlar göndermişti. Soylu'nun günlük programına ve katılacağı televizyon programlarına ilişkin attığı SMS'ler sosyal medyada tepkiyle karşılanmıştı. Oyuncu Berrak Tüzünataç da Soylu adına yollanan SMS'lere gösterdiği tepkide "Sayın Soylu, beni her gün kaçta nerede olacağınızla ilgili bilgilendirmek zorunda değilsiniz. Gerçekten. Ben merak edersem sizi bulurum" ifadelerini kullanmıştı.

BAKAN KURUM'A DA SMS TEPKİSİ GÖSTERİLMİŞTİ

AKP'den İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı olan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un adına yollanan SMS'lere çok sayıda kişi tepki göstermişti. Sosyal medyadan tepkilerini dile getiren kullanıcılar KVKK'ye dikkat çekmişti.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar