Akşener'den John Bolton'a tepki: Bu açıklamalar Erdoğan'a destek

Akşener'den John Bolton'a tepki: Bu açıklamalar Erdoğan'a destek
Yayınlanma:
A+ A-
İYİ Parti lideri Akşener, ABD'nin eski ulusal güvenlik danışmanı John Bolton'un Türkiye'yi NATO'dan ihraç etme açıklamasına tepki gösterdi: "Erdoğan'ı desteklemeye yönelik."

Artı Gerçek - Eski ABD Başkanları Donald Trump ve George W. Bush'un ulusal güvenlik danışmanlığını yapan John Bolton'un, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den tepki geldi.

Bolton, "Türkiye NATO üyesi ama üye gibi davranmıyor. İhraç edilmelerini veya askıya alınmalarını ciddi bir şekilde düşünmek, yaklaşan seçimlerin çıkarlarını vurgulayarak Erdoğan'ın oylamayı bozmasını zorlaştıracak ve muhalefet adaylarına gerçek bir şans tanıyacak" demişti.

'TÜRK MİLLETİ BAĞIMSIZLIĞINI KİRLİ SİYASET OYUNLARINA ALET ETMEYECEK'

Akşener, sosyal medya hesabından bu açıklamaya şöyle tepki gösterdi:

"Büyük Türk Milleti, her daim hür yaşamıştır ve hür yaşamaya devam edecektir. Tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi Cumhuriyetimizin yeni asrında da; Bağımsızlığına sahip çıkacak, iradesini hiçbir ülkenin ve hiçbir yapının kirli siyaset oyunlarına alet etmeyecektir.

Millet irademizi hedef alan bu açıklamaların her biri; Ülkemizin içinde bulunduğu bu karanlık dönemin devamlılığını sağlamaya, dış politikayı iç politikaya malzeme etmeyi alışkanlık hâline getirmiş sayın Erdoğan’ı desteklemeye yöneliktir.

Ama hiç kimse merak etmesin; Türk Milleti, sandıkta her türlü vesayete ve güç odağına büyük bir demokrasi dersi verecektir! Söz de, karar da milletimizindir! Yerli, yabancı hadsiz açıklamalar da bunları fırsat bilen hamaset simsarları da bu gerçeği değiştiremeyecektir!" (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar