Aydın, sanatçı ve yazarlar imza kampanyası başlattı: 28 Mayıs'ta oy ver gitsin, bu karanlık bitsin

Aydın, sanatçı ve yazarlar imza kampanyası başlattı: 28 Mayıs'ta oy ver gitsin, bu karanlık bitsin
Tanınmış aydın, sanatçı ve yazarlar, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 28 Mayıs'ta düzenlenecek ikinci turu öncesinde sanık çağrısı yaptı: 28 Mayıs’ta oy ver gitsin, bu karanlık bitsin. Kaybedecek bir oyumuz bile yok.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 28 Mayıs'ta düzenlenecek ikinci turu öncesinde, kamuoyunda tanınan bir grup aydın, sanatçı ve yazar, seçmenlere oy verme çağrısında bulunan bir imza kampanyası başlattı. Çağrı metninde, "28 Mayıs’ta sadece iki ayrı cumhurbaşkanı adayından birine değil, nasıl bir ülkede yaşamak istediğimize, geleceğimize karar vereceğiz" vurgusu yapıldı.

'KAZANMA AZMİYLE SANDIĞA GİDİYORUZ'

"Tek kişi eksilmeden, çoğalarak, büyüyerek, kazanma azmiyle sandığa gidiyoruz. Tekadam’a geçit vermeyeceğiz" ifadeleri kullanılırken, "Bütün kamu kaynaklarını, devlet imkanlarını, yalana dayalı propaganda olanaklarını zorbaca kullanmasına karşın birinci turda durdurmayı başardığımız Tekadam’ı bu kez göndereceğiz" denildi.

AHMET TÜRK DE İMZACILAR ARASINDA

İlk imzacıları arasında Kürt siyasetçi Ahmet Türk, eski AİHM yargıcı Rıza Türmen, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı ve DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu'nun bulunduğu kampanyanın sosyal medyadan da sürdürüleceği belirtildi.

'KAYBEDİLECEK BİR OYUMUZ BİLE YOK'

"Kaybedilecek bir oyumuz bile yok, aydınlığa çıkarılacak bir ülkemiz var" ifadeleriyle duyurulan metnin ilk imzacıları şöyle:

Ahmet Türk / Ahmet Ümit / Arzu Çerkezoğlu / Ayşegül Devecioğlu / Binnaz Toprak / Erdoğan Aydın / Eşber Yağmurdereli / Figen Çalıkuşu / Gaye Boralıoğlu / Garo Paylan / Genco Erkal / Gençay Gürsoy / Gürhan Ertür / Hüseyin Mat / İlhan Tekeli / Jülide Kural / Murathan Mungan / Nesrin Nas / Oya Baydar / Ömer Madra / Rıza Türmen / Selçuk Erez / Şebnem Korur Fincancı / Üstün Ergüder.

ÇAĞRI METNİNİN TAMAMI:

28 MAYIS’TA OY VER GİTSİN, BU KARANLIK BİTSİN

"28 Mayıs’ta sadece iki ayrı cumhurbaşkanı adayından birine değil, nasıl bir ülkede yaşamak istediğimize, geleceğimize karar vereceğiz.

Yıllardır Tekadam’ın keyfî yönetimi altında, kavga, nefret, yoksulluk, adaletsizlik, baskı, yalan talan düzeninde, insanların yatağa aç girdiği, ekonomisi çökmüş, kurumları yok edilmiş, geleceği karartılmış bir ülkede yaşıyoruz.

Şimdi eşit, özgür, huzur, refah ve adalet içinde yaşama isteğimiz, hakkımız ve umudumuz var.

Tek kişi eksilmeden, çoğalarak, büyüyerek, kazanma azmiyle sandığa gidiyoruz.
Tekadam’a geçit vermeyeceğiz.

Neşemizi, hayatımızı, ağacımızı, nehrimizi, geleceğimizi ve oylarımızı çaldırmayacağız.

Bütün kamu kaynaklarını, devlet imkanlarını, yalana dayalı propaganda olanaklarını zorbaca kullanmasına karşın birinci turda durdurmayı başardığımız Tekadam’ı bu kez göndereceğiz.

Daha önce el ele verip nasıl kazandıksa öyle kazanacağız.

28 MAYIS’TA OY VER GİTSİN, BU KARANLIK BİTSİN"

Öne Çıkanlar