Bahçeli 'af' talebinde diretiyor

Bahçeli 'af' talebinde diretiyor
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alaattin Çakıcı gibi isimler için istediği 'af' talebi hükümet ve Erdoğan tarafından geri çevrilmesine rağmen 'sözümüzün arkasındayız' dedi.

POLİTİKA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cezaevindeki mahkumlar için af önerisinde bulunarak, "Çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, PKK'lılar, FETÖ'cüler hariç olmak üzere, demir parmaklıkların gerisinde özgürlük düşü kuran, zindanda gün sayan, dama düşüp sevdiklerinin ve sevenlerinin hasretini çeken kader kurbanlarını afla taltif etmek niye akıllara gelmez? Kaderlerinin kurbanı olmuş mağdurlarla ilgili lehlerinde hukuki ve ahlaki bir düzenleme yapılması, onların aydınlığa kavuşturulmaları tez elden sağlanmalıdır" açıklamasını hükümet cephesinden gelen 'gündemimizde yok' yanıtlarına rağmen yinelemeye devam ediyor.

BAHÇELİ'NİN AF ÖNERİSİ ERDOĞAN TARAFINDAN DA REDDEDİLDİ 

Alaattin Çakıcı, Kürşat Yılmaz gibi isimler için 'af' isteyen MHP liderinin 'af' önerisini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sayın Bahçeli’nin bu talebi veya teklifi tabi kendisine ait bir taleptir, tekliftir. Ama bizim şu anda hükümetimizle böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok" yanıtı verdi.

İLGİLİ HABER: BAHÇELİ'DEN AF ÇAĞRISI

AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın 'af' hakkında "böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok" açıklamasına rağmen yeni bir açıklama yapan Bahçeli, "Bu konuda kararlıyız, sözümüzün arkasındayız. Allahın izniyle af düzenlemesinin çıkacağını ümit ediyoruz" sözleriyle 'af' talebini yineledi.

(Haber Merkezi)

Öne Çıkanlar