Bahçeli: Milli bekamızın soğan kadar da mı değeri yoktur?

Bahçeli: Milli bekamızın soğan kadar da mı değeri yoktur?
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 20:26
A+ A-
Bahçeli Amasya'da konuştu.

MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı 'tek adamlık' ile eleştirmesine tepki göstererek "Milli bekamızın soğan kadar da mı değeri yoktur? PKK'ya niyet borcu varsa söylesin. İmdat desin, yardım edelim, düştüğü çukurdan çekip çıkaralım" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Amasya'da partisinin düzenlediği mitingde konuşma gerçekleştirdi.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

MHP'ye güvendiniz, güveninizi boşa çıkarmayacağız, biz varsak umut, huzur, çare, sarsılmaz bir duruş, sağlam bir şuur vardır."

"Dün yaptığı konuşmada Türkiye'nin terör sorunundan bahsetmedi, bu CHP adına utançtır; Kılıçdaroğlu'na soruyorum; terörle mücadele hakkında ne düşünüyorsun, hangi plan ve önerilere sahipsiniz?"

"Bebek bezinin yüzde 40 zamlanmasını söyledin de bombaya, mermiye, askeri operasyonlara harcanan parayı hiç hesap ettiniz mi?"

"Türkiye ateşten gömlek giymişken siz hangi yüzle konuşuyorsunuz?"

"Milli bekamızın soğan kadar da mı değeri yoktur. PKK'ya niyet borcu varsa söylesin. İmdat desin, yardım edelim, düştüğü çukurdan çekip çıkaralım. 

"CHP Genel Başkanı'na ne yaparsa yapsın, bu aziz millet var oluş mücadelesini kahramanca sürdürecektir. CHP tarihin yanlış tarafındadır, geçmişinden kategorik olarak kopmuştur. CHP tanınmaz haldedir, aziz Atatürk'ün kemiklerini sızlatmaktadır."

"Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin sinir uçlarına basan vahim gelişmeler karşısında da var olu-yok oluş mücadelesinin eşiğinde olduğumuz çok açıktır."

"İmamızı planlayanlara imanla engel olmalıyız, doğduklarına pişman etmeliyiz."

"Bağımsızlığımız ve bekamız ateş hattındadır. Fakat teslim olmayacağız, alttan almayacağız, zulme müsaade etmeyeceğiz."

"Hafta başında Türkiye’ye gelen ABD heyetinin iyi bilmesinde yarar vardır. Teröristler Suriye’nin kuzeyindedir."

"Suriye’nin kuzeyinde acilen 30 km’yi bulan bir güvenli bölge kurulmalıdır. Bu bölgenin denetimi Türkiye’de olmalı, terörden tamamen arındırılmalıdır. Bu alanlara ülkemizde misafir olarak bulunan sığınmacılar peyder pey gösterilmeli, yerleştirilmelidir. Başka yol kalmamıştır. Biz güvenli bölge ile ilgili düşüncelerimizi 2012’den beri dile getirdik. Amacımız güvenliğimizdir, bölünmez bütünlüğümüzü teminat altına almaktır. Her seferinde yeni bir oyalama sürecine maruz kaldığımız açıktır. Geldiğimiz bu noktada oyalanmaya tahammülümüz yoktur. ABD samimi, dürüst değildir. 22 Temmuz 2019 Pazartesi günü ülkemize gelen ABD’nin Suriye özel temsilcisinin önerileri elbette makul ve güvenliğimizi sağlamaktan uzaktır."

"Bu pişkinliği kabulü mümkün değildir. ABD'li askerler YPG’li askerlerin katılımıyla sınır boyunca devreye çıkmışlardır. ABD’li askerlerin teröristlerle birlikte hareketi ülkemize gözdağıdır. Mümbiç mutabakatına uymayan ABD ileri düzeyde güvenilmez bir boyuttadır. S-400’den sonra yaptıkları yaptırım tehditleri, gönülsüzmüş gibi yapıp toplantı için bastırması tamamen bir ortaoyuna dönüşmüştür."

Öne Çıkanlar