Bahçeli'den İmamoğlu yorumu: Saraçhane kumpası tutmaz

Bahçeli'den İmamoğlu yorumu: Saraçhane kumpası tutmaz
Yayınlanma:
A+ A-
MHP lideri Devlet Bahçeli, Saraçhane buluşmasını eleştirirken, "Kılıçdaroğlu'nu katakulliye gelip İmamoğlu'nu parlatmaya çalışmanız cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili olduğu açıktır" dedi.

Artı Gerçek - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “2023’e Doğru Aday Belli Karar Net” temasıyla gerçekleştirdiği açık hava toplantıları kapsamında Mersin’de konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen ceza ve ardından Saraçhane'de Altılı Masa liderleriyle yapılan buluşmayı 'kumpas' olarak yorumlayan Bahçeli, "Kılıçdaroğlu telaş ve korkuya kapılarak milli iradeyi yeniden inşa edeceğini söylemiştir. Aday ol, korkma, kaçma; yapacağın ilk iş 6'lı masayı dağıtmaktır" dedi. Bahçeli şöyle konuştu:

'ÇILGIN TÜRKLERİN YENİ ŞAHLANIŞ DÖNEMİ OLACAK'

''Cumhuriyetin 100. yıl dönümü için geri sayım başladı. 2023 sandık yılıdır. Soruyorum size: 2023 yılına hazır mısınız? 2023 yılında yeni bir Türk mucizesine hazır mısınız? Önümüzdeki yıl çılgın Türklerin yeni bir şahlanış dönemi olacaktır. Hiç kimse boş yere hevese kapılmasın.

'TÜRKİYE MUHALEFET KITLIĞNDAN YAPRAK DÖKÜYOR'

2023'te tarihi bir seçim yapılacak. Zaman daralmakta çember gün be gün yaklaşmaktadır. Bizim adayımız belli; Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır.

Mersin'de zillete destek çıkmaz. Yolundan dönenlere, davasından cayanlara Mersin izin vermez, prim vermez, geçit vermez. İnancım odur ki asla izin vermeyecektir. Devlete istikrar, millete huzur getireceğiz. Türkiye'de muhalefet kıtlığı ileri düzeydedir bu yüzden Türkiye yaprak dökmektedir. Muhalefet partileri ekseriyetle zillettedir. Zillet ittifakı oyun içinde oyundur. Zillet ittifakı yalan rüzgarı dedikodu yumağıdır. Muhalefet demogojiyle demokrasiyi örselemekte ve öğütmektedir. İktidara muhalefet etmekle Türkiye'ye muhalefet etmek farklıdır. Yalan derseniz bunların dilindedir. Nerede bir yara varsa zillet ittifakı orayı daha çok deşmek için faaliyete geçmektedir.

'ALTILI MASA YABANCILARIN GÜDÜMÜNDEDİR'

Kılıçdaroğlu, pusulayı kaybetmiş, istikametini şaşmış, yola çıktıklarını yoldakilere değişmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi ve Altılı Masa yabancıların güdümündedir. CHP'nin ekonomi vizyonu diye bir şey yoktur. Millet teknoloji görsün diye Kılıçdaroğlu inanıyorum ki gününü sandıkta görecektir. Millet ne diyorsa hüküm odur, milletin üstünde hiçbir güç ve kuvvet de olmayacaktır.

'İSTİSMARA UĞRAYAN KARDEŞİMİZİ CHP KULLANMAYA KALKIŞMIŞTIR'

(6 yaşındaki çocuğa istismar davası) İnsan onuru her şeyin üstündedir. Kadın ve çocuklarımıza zulüm yapanlar hem şerefsiz hem de günahkardır. Küçücük yaştaki evlatlarımızın istismarına göz yumulması mümkün değildir. Aklımızın almadığı bu iğrençliğe akıl yürütmek de beyhudedir. Kılıçdaroğlu'nun adalet bakanlığının kapısına dayanması başlı başına sorumsuzluktur. CHP'nin bunu siyaset malzemesi haline getirmesi ayıptır. Konu yargıdadır. İstismara uğrayan kardeşimizi CHP yönetimi aleni bir şekilde kullanmaya kalkışmıştır. Hiç kimse bir sapıklıktan yola çıkarak dinimizi sorgulayamaz.

'İSTİBDAT OLSA DEVLETE MEYDAN OKUNABİLİR MİYDİ?'

Türkiye'de istibdat olsaydı devlete ve millete meydan okunabilir miydi? İstibdatın olduğu yerde demokrasi olur muydu? Hukuk herkese lazımdır.

Kesin olmayan hapis kararından sonra Saraçhane tiyatrosu düzenleyenlerin devlete, hükümete ve Türk yargısına saldırması en hafiften tabirle fırsatçılıktır. Bu şahsın ne üstünlüğü vardır?

İBB Başkanı suç işlemişse elbette sonuçlarına katlanmalıdır. İmamoğlu'nu cumhurbaşkanı adayı olarak sivriltmeye çalışan siyaset bezirganlarının Altılı Masaya dinamit fırlattığı ayan beyan ortadadır. Kılıçdaroğlu'nu tuzağa düşürmek amacıyla manevra yapanlara en iyi cevabı CHP'ye oy veren kardeşlerim verecektir.

'BİRBİRİNE OPERASYON ÇEKEN PARTİLER'

Altılı Masadaki parti başkanlarının birbirini tekzip eden konuşmalarını hiç kimse kaale almaz. Bu ay sonunda yapacağınız toplantıda adayınızı açıklayınız. Korkacağınız bir ilişkiniz yoksa cumhurbaşkanı adayımız budur deyiniz. Kılıçdaroğlu'nu katakulliye gelip İmamoğlu'nu parlatmaya çalışmanız cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili olduğu açıktır. Maskeler patır patır düşmüştür.

Saraçhane kumpası tutmaz, sahte kahramanlara, bukalemun siyasetçilerine bu millet değer vermez. Birbirine operasyon çeken partilere Türkiye emanet edilir mi? Kılıçdaroğlu telaş ve korkuya kapılarak milli iradeyi yeniden inşa edeceğini söylemiştir. Aday ol, korkma, kaçma; yapacağın ilk iş Altılı Masayı dağıtmaktır. Algı oyunlarına teşebbüs edenlerin hevesi kursağında kalacaktır." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar