Bakan Bozdağ: Kılıçdaroğlu randevu istemiş olsaydı verirdim

Bakan Bozdağ: Kılıçdaroğlu randevu istemiş olsaydı verirdim
Yayınlanma:
A+ A-
CHP lideri Kılıçdaroğlu ve milletvekilleri Adalet Bakanlığı’na yürüdü. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yürüyüşten sonraki açıklamasında, Kılıçdaroğlu’na doğru bilgi aktarılmadığını söyledi.

Artı Gerçek-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekilleri Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in, kızı H.K.G.'yi altı yaşından itibaren 'evlilik' adı altında cinsel köleleştirilmesine ilişkin Adalet Bakanlığı yürüyerek bir açıklama yaptı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yürüyüş sonrası Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi.

Bakan Bozdağ, “Randevusuz geldiği halde görüşmek isteseydi, kendisiyle yine görüşürdüm. Sayın Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanı ile görüşme yerine basın açıklaması ile yetindi” dedi.

Adalet Bakanlığı olup bitene sessiz kalmadığını söyleyen Bozdağ, yargılama süreciyle ilgili açıklama yaparak, “Yargılama süreci, kanunlarımızın öngördüğü usulde devam ediyor. Yargılama sonunda maddi hakikat, ortaya çıkacaktır. Yargıya güvenelim, yargılama sonucunu bekleyelim” ifadelerini kullandı.

‘RANDEVU İSTEMEDİ’

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Bozdağ şunları söyledi:

“Sayın Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanlığı'ndan randevu istemedi. Eğer randevu istemiş olsaydı kendisine randevu verirdim. Randevusuz geldiği halde görüşmek isteseydi, kendisiyle yine görüşürdüm.

Sayın Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanı ile görüşme yerine basın açıklaması ile yetindi. Canı sağolsun. Biz, memleketimizin her meselesini Türkiye’nin ikinci büyük partisinin Genel Başkanı'yla her daim görüşmeye ve konuşmaya hazırız.

‘ÇOCUĞUN CİNSEL İSTİSMARI, BİR İNSANLIK SUÇUDUR’

Adalet Bakanlığı olan biten hakkında sessiz kalmadı. Ama belli ki Sn.Kılıçdaroğlu’na doğru bilgi aktarılmıyor. O yüzden yaptığım açıklamayı bir de buradan yazayım:

Çocuğun cinsel istismarı; din, ahlak, hukuk ve kültür dahil ne kadar mukaddes değerimiz varsa hepsini çiğnemektir. Çocuğun cinsel istismarı, bir insanlık suçudur.

‘YARGILAMA SÜRECİ, KANUNLARIMIZIN ÖNGÖRDÜĞÜ USULDE DEVAM EDİYOR’

Mağdure Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunmuş, Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açmış,gerekli tahkikatı yapmış, iddianame hazırlamış ve mahkemeye sunmuş, mahkeme iddianameyi kabul etmiş ve yargılama sürecini başlatmıştır. Yargılama süreci, kanunlarımızın öngördüğü usulde devam ediyor. Yargılama sonunda maddi hakikat, ortaya çıkacaktır.

Yargıya güvenelim, yargılama sonucunu bekleyelim.

Yargılama sonucunda hak da adalet de yerini bulacaktır.”(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar