Bakanlıktan, kız çocuğunun masa üzerinde oynatılmasına dair açıklama: Suç duyurusu ve soruşturma

Bakanlıktan, kız çocuğunun masa üzerinde oynatılmasına dair açıklama: Suç duyurusu ve soruşturma
Yayınlanma:
A+ A-
Kayseri'de bir kız çocuğunun masa üstüne çıkarılarak oynatılmasına ilişkin görüntüler büyük tepki çekti. Paylaşımı yapan şahsın gözaltına alındığı, diğer şüpheliler hakkında suç duyurusunda bulunulduğu açıklandı.

Artı Gerçek - Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kayseri'de bir kız çocuğunun masada oynatılmasıyla ilgili açıklamada bulundu. Bakanlık açıklamasında, "Yapılan çalışmalar sonucunda düğün sahibinin cezaevinde bulunduğu, paylaşımı yaptığı tespit edilen tiktok kullanıcısının B.Ç. isimli şahıs olduğu anlaşılmıştır. Şahıs, kolluk tarafından kısa sürede yakalanarak gözaltına alınmış olup hakkındaki adli ve idari tahkikat sürmektedir. Görüntülerde yer alan ve kimliği tespit edilen şahıslarla ilgili de yine kolluk kuvvetleri tarafından işlem yapılmaktadır" denildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal medyada tepki çeken, bir kız çocuğunun masa üzerinde oynatılması görüntüleri hakkında açıklama yaptı.

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:

"Bazı sosyal medya hesaplarından bir kız çocuğunun masa üzerinde oynatılmasına ilişkin paylaşılan görüntülerle ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. Görüntünün 29 Mayıs Pazartesi günü bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılmasının ardından Bakanlık birimlerimiz harekete geçmiş, Kayseri İl Müdürlüğümüz aracılığıyla Emniyet ve Jandarma birimleri konudan haberdar edilmiştir.
Yapılan çalışmalar sonucunda düğün sahibinin cezaevinde bulunduğu, paylaşımı yaptığı tespit edilen TikTok kullanıcısının Burak Ç. isimli şahıs olduğu anlaşılmıştır. Şahıs, kolluk tarafından kısa sürede yakalanarak gözaltına alınmış olup hakkındaki adli ve idari tahkikat sürmektedir.
Görüntülerde yer alan ve kimliği tespit edilen şahıslarla ilgili de yine kolluk kuvvetleri tarafından işlem yapılmaktadır.

Çocuklarımızın ruhsal ve psikolojik gelişmelerini olumsuz etkileyeceğinden, paylaşılan görüntünün erişiminin engellenmesi için yasal başvurular yapılmış ve şüpheliler hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Görüntüdeki çocuğumuzun kimlik tespiti çalışmaları devam etmektedir."

VALİLİK DE AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili Kayseri Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, "27.05.2023 günü yapılan sosyal medya paylaşımında yaşı küçük bir kız çocuğunun alkol alınan bir masa üzerine çıkarılıp oynatıldığı görülmüştür. Emniyet birimlerimizce derhal başlatılan tahkikat ile sorumlular tespit edilerek gerekli işlemler başlatılmıştır" ifadelerine yer verildi.

Öte yandan görüntülerde, kız çocuğunun masanın üzerine çıkarılarak oynatıldığı, çevredekilerinde alkışladığı görüldü. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar