Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Abdulkadir Selvi'yi hedef aldı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Abdulkadir Selvi'yi hedef aldı
Abdulkadir Selvi, Gezi Davası hükümlüleri ile Osman Kavala hakkında yeniden yargılama yapılabileceğini yazdı. Sayıları 40'ı bulduğu belirtilen Cumhurbaşkanı başdanışmanlarından Ahmet Selim Köroğlu, bu yazısı nedeniyle Selvi'yi hedef aldı.

Artı Gerçek - Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yapacağı görüşme öncesinde bugünkü köşesinde, Gezi Parkı davasını ilişkin yazdı.

Selvi, Kavala'nın da aralarında bulunduğu Gezi Davası tutukluları açısından "yeni bir gelişme" olduğunu belirtti. Selvi, Gezi tutuklularının yeniden yargılanabileceğini zira "ortadan kaldırmakla" suçlandıkları hükümetin cumhurbaşkanlığı sistemine geçişle zaten ortadan kalktığını vurguladı.

KÖROĞLU: NE KAVALAYMIŞ

Cumhurbaşkanı başdanışmanlarından Ahmet Selim Köroğlu, bu yazısından dolayı Selvi'yi hedef aldı. Sosyal medya hesabından, "Ne Osman Kavalaymış arkadaş. Gezi olaylarında hükümetin en önemli görevlisi Başbakan olan, yeni sistemde bizatihi yürütme görevini üstlenen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hiçbir önemi yok varsa yoksa Kavala" açıklamasını yapan Köroğlu, ayrıca AKP'li Mücahit Birinci'nin attığı tweeti yeniden paylaştı.

Başdanışmanın, tweetini yeniden paylaştığı Birinci de, ağır ithamlarla Selvi'yi hedef aldı. Birinci'ni o paylaşımı şöyle:

"Abdulkadir Selvi’nin yazısını okudum. Maşallah, savcılık mütalaası gibi bir yazı. Bu ara, ya çok hukukçuyla arkadaşlık yapıyor ya da kendisi bizzat avukatlığa merak sardı. Daha önce onlarca kere ifade ettim. Kimse Türkiye Cumhuriyeti'nin ekonomik ve siyasi geleceğini cezaevinde yatan bir eylemciye bağlayamaz. Bağlamaya kalkarsa, kendisi o iple 'başka yerlere' bağlanmış demektir.

Sayın Cumhurbaşkanımız ile bir genel başkan bir araya geliyor. Bu zatın yazısına göre, Sayın Cumhurbaşkanımızla Kavala'yı konuşacaklarmış!? Gerçekten mi? Deprem... Ekonomi... Rusya-Ukrayna... Suriye... Libya... Kapıda bekleyen göçmen krizi... Gazze... İran-İsrail... ABD seçimi... Bunlara gerek yok değil mi? Kavala'yı konuşsunlar...

AVRUPACILAR, AMERİKANCILAR KENDİNİ YAKAR

Kimsenin aklıyla alay etmeyin kardeşim. Ortalık yangın yeri. Siz, 'kibriti' konuşsunlar, çıkaralım diyorsunuz. Aklınızı başınıza alın! Buradan partimizin içine bir şekilde konuşlanmış ama nihayetinde temizlenecek olan, Avrupacı-Amerikancılara sesleniyorum. Bu 'Kibritle' oynayan ya kendini yakar ya evini yakar." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar