DEM Parti rekor oyla kazanmıştı: Lice’de eşbaşkanlar mazbatalarını aldı

DEM Parti rekor oyla kazanmıştı: Lice’de eşbaşkanlar mazbatalarını aldı
DEM Parti’nin seçimlerde en yüksek oranla kazandığı Lice Belediyesi eşbaşkanları mazbatalarını aldı. Eşbaşkanlar, yüzlerce kişiyle belediye binasına girdi.

Artı Gerçek - Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) tarafından en yüksek oy oranıyla (yüzde 86.08) kazanılan Lice Belediyesi eşbaşkanları Diyar Dilek, Fırat Demir ve meclis üyeleri, Lice Adliyesi’nde mazbatalarını aldı.

Mazbata alımına DEM Parti Diyarbakır İl Eşbaşkanı Pınar Sakık Tekin, DEM Parti Milletvekili Adalet Kaya, yerine kayyım atanan bir önceki dönem Lice Belediye Eşbaşkanı Tarık Mercan ve yüzlerce kişi katıldı.

'HALKIN VERDİĞİ KATKIYA SONSUZ TEŞEKKÜRLER'

Mazbata alımının ardından yüzlerce kişi bir araya gelerek Adliye’den belediyeye kadar çalınan erbaneler eşliğinde yürüdü. Renkli görüntülerin oluştuğu yürüyüş belediye binası önünde sonlandı. Burada konuşan DEM Parti Diyarbakır milletvekili Adalet Kaya, “Sandığa yansıyan irade nasıl burada birinci olduysa paradigmamızın yaşamsallaşması da burada birincilikle çıkacaktır. Halkın verdiği katkıya sonsuz teşekkürler” dedi. Belediye eşbaşkanları da yaptığı konuşmada halka teşekkür etti.

Ardından kitle hep birlikte belediyeye geçti. Belediyede tebriklerin ardından program son buldu. (MA)

Öne Çıkanlar