Erdoğan'dan yargıya: Devletinin emrinde hakimlere, savcılara ihtiyacımız var

Erdoğan'dan yargıya: Devletinin emrinde hakimlere, savcılara ihtiyacımız var
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bizim sadece ve sadece devletinin, milletinin emrinde, kanunların gösterdiği istikamette görev yapacak hakimlere, savcılara ihtiyacımız var' dedi.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün katılımıyla gerçekleştirilen adli ve idari yargı hakimleri ile Cumhuriyet savcılarının kura törenindeki konuşmalar öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajı okundu. Erdoğan mesajında "Bizim herhangi bir grubun veya ekibin değil sadece ve sadece devletinin, milletinin emrinde, kanunların gösterdiği istikamette görev yapacak hakimlere, savcılara, adliye personellerimize ihtiyacımız vardır" ifadelerini kullandı.

Mesajında, meslek öncesi eğitim süreçlerini tamamlayıp mesleğe kabullerine karar verilen adli ve idari yargı hakimleriyle cumhuriyet savcılarına görev yerlerinde başarılar dileyen Erdoğan, adalet sarayları ve duruşma salonlarının üzerinde yazan 'Adalet mülkün temelidir' sözünün sıradan bir slogan olmadığını, çok derin anlamlara sahip bir mesaj olduğunu belirtti. Erdoğan, "Eğer adalet yoksa devlet yoktur, devlet yoksa milletin istiklali ve istikbali yoktur. Özgürlüğü olmayan bir halkın yok olup gitmesi mukadderdir. Sizler işte böylesine hayati bir görevi ifa etmek üzere yola çıkıyorsunuz" dedi.

Türkiye'nin son yıllarda adalet teşkilatı üzerinden istiklaline ve istikbaline yönelik çok ciddi saldırılarla karşı karşıya kaldığını belirten Erdoğan, mesajının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Milli iradenin dirayeti siyasi iradenin kararlılığı ve adalet teşkilatımızın güçlü duruşu sayesinde bu tehditlerin üstesinden gelmeyi başardık. Yaşadığımız acı hadiseler bize diğer kurumlarımız gibi yargının içinde de kesinlikle kamplaşmalara, hizipleşmelere, bilhassa da yasa dışı örgütlenmelere kesinlikle izin verilmemesi gerektiğini göstermiştir. Bizim herhangi bir grubun veya ekibin değil sadece ve sadece devletinin, milletinin emrinde, kanunların gösterdiği istikamette görev yapacak hakimlere, savcılara, adliye personellerimize ihtiyacımız vardır. Kura çekerek görev yerlerine gidecek adli ve idari hakimlerimizle cumhuriyet savcılarımızın her birinin işte bu vasıflara sahip olduğuna, vazifelerini bu şuurla yerine getireceklerine inanıyorum." (POLİTİKA SERVİSİ)

İLGİLİ HABER: KABOĞLU'NDAN ERDOĞAN'A CEVAP: 'BEN DEVLETİM' DİYOR

Öne Çıkanlar