Erdoğan rahatsızlığı sonrası İzmir mitingine katılacak

Erdoğan rahatsızlığı sonrası İzmir mitingine katılacak
Yayınlanma:
A+ A-
Canlı yayında rahatsızlanan ve programlarını iptal eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün İzmir mitingine katılacak. Erdoğan’ın Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşmesi de bekleniyor.

Artı Gerçek - Hafta içi katıldığı canlı yayında rahatsızlanan ve programlarını iptal eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün çalışmalarına katılacak. Erdoğan önce Teknofest'e katılacak, ardından da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşüp İzmir mitingi için kente hareket edecek.

Rahatsızlığının ardından Erdoğan, bugün saat 11.00'de önce Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen Teknofest'i ziyaret edecek.

Saat 13.00'de ise Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşecek. Bu programların ardından ise saat 15.30'da Gündoğdu Meydanı'nda İzmir mitingine katılacak.

İzmir'deki Bayraklı Şehir Hastanesi'nin açılışını da Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 25 Nisan akşamı Ülke TV'de katıldığı programda davetli gazetecilerin sorularını yanıtlarken rahatsızlanmıştı. Yayın kesilirken duyulan, "eyvah eyvah" sözleri, Erdoğan'ın sağlık durumu konusunda endişe yaratırken, verilen aradan sonra yayın kapatılmıştı. Kampanya çalışmaları sırasında "midesini üşüttüğünü" belirten Erdoğan, "Sizlerden ve izleyicilerimizden helallik diliyorum" demişti.

Erdoğan, geçirdiği rahatsızlıktan bir gün sonra (26 Nisan) yaptığı açıklamada, programını iptal ettiğini ve doktorlarının tavsiyesi üzerine evde dinleneceğini duyurmuştu.

Erdoğan Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) İlk Nükleer Yakıt Getirme Töreni’ne Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndan online olarak bağlanmıştı. Erdoğan’ın katılacağı Mersin mitingi ise ileri bir tarihe ertelenmiş, gazeteci İsmail Saymaz, Erdoğan için yapılacak Euro D, ATV Avrupa, NTV Avrupa ve TRT World ortak yayının da iptal edildiğini duyurmuştu. Yine Erdoğan’ın Sivas, Yozgat ve Kırıkkale programları iptal edilmişti.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar