Erdoğan'dan seçim açıklaması: Milletimiz bize bayram yaşattı

Erdoğan'dan seçim açıklaması: Milletimiz bize bayram yaşattı
Yayınlanma:
A+ A-
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'daki evinin önünde yaptığı açıklamada, "iki bayram arasında bize bir demokrasi bayramı yaşatan milletime şükranlarımı sunuyorum" dedi. Kılıçdaroğlu'nu da hedef alarak, "CHP, bay bay bay Kemal'e hesap soracaktır" dedi.

Artı Gerçek - Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının gelmesinin ardından, İstanbul Kısıklı'daki evinin önünde toplanan AKP'lilere seslendi. Konuşmasında seçim zaferini ilan eden Erdoğan, Millet İttifakı'nın adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da hedef aldı.

Erdoğan'ın seçimin ardından ilk açıklaması şöyle:

GÜVENİNİZE LAYIK OLACAĞIZ: Cumhurbaşkanlığı seçim,inin ikinci turunu tamamlamış bulunuyoruz. İki bayram arasında bize bir demokrasi bayramı yaşatan milletime şükranlarımı sunuyorum. Yurt içinde ve yurt dışında ikinci tura göre yüksek oy oranları ile sandığa koşan herkese teşekkür ediyorum. Yaptığı tercih ile önümüzdeki 5 yıl boyunca ülkeyi yönetme sorumluluğunu bir kez daha bize tevdi eden milletimizin her bir ferdine teşekkür ediyorum. İnşallah sizlerin güvenine 21 yıl layık olduğumuz gibi layık olacağız. Pazara kadar değil mezara kadar beraber olacağız dedik. Bu sevda burada bitmez dedik. Şimdi bak bay bay Kemal diyorlar. Bay bay bay Kemal.'

CHP BAY BAY BAY KEMAL'E HESABINI SORACAKTIR: Bir hesap yapıyorum hesap uzmanıyım diyordu ya 2018'de CHP'nin vekil sayısı 146'ydı 2023'te 169. Fakat malum toplamda yüzde 1 bile oya sahip olmayan malum partilere kiralık vekil verdi 40 tane. Ne oldu? Şimdi 129'a düştü CHP. Hesap uzmanı ya bu işleri çok iyi bilir. Kaybettiği vekiller sebebiyle herhalde CHP bunu bay bay bay Kemal'e bunun hesabını soracaktır. 14 Mayıs seçiminin de 28 Mayıs seçiminin de galibi 85 milyon vatandaşımızın tamamıdır. Biz öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek demiştim. Bugün kazanan sadece Türkiye'dir. Şimdi Türkiye Yüzyılı'nın kapısını açtık ama beraberce açtık.

İSTANBUL'U KAZANMAYA HAZIR MIYIZ?: Önümüzde 2024 var. 2024'te Üsküdar'ı da İstanbul'u da yerel seçimlerde kazanmaya hazır mıyız? Durmak yok çok çalışacağız. Emniyetten Kısıklı Meydanı'nda ne kadar vatandaşımız var dedim. Rakam 55 bin.

HİÇ KİMSE TÜRKİYE'YE PARMAK SALLAYAMAZ: Seçim sonuçları birkez daha göstermiştir ki hiç kimse bu ülkenin kazanımlarına göz dikemez. Şimdi dünya ülkeleri arıyor. Az önce Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham kardeşim aradı. Özbekistan Cumhurbaşkanı, Libya Başbakanı aradı. Hepsi ardı ardına arıyorlar ve diyorlar ki 'gerekirse ilan edin davet edin hemen şimdi de geliriz'. Bu zaferi bizimle gerek Batı'da gerek Körfez'de Katar arıyor. Hiç kimse milletimize tepeden bakamaz gençlerimizi kendi dipsiz karanlıklarına sürükleyemez. Hiç kimse Türkiye'ye parmak sallayamaz.

CHP, HDP, İYİ PARTİ LGBT'Cİ: Bu CHP, HDP, İYİ Parti o yanındaki bazı ufaklıklar var LGBT'ci midir? AK Parti'ye, MHP'ye Cumhur İttifakı'nın diğer üyelerine LBGT sızabilir mi? Bizde aile kutsaldır aileye kimse dil uzatamaz. Kadına şiddet bizde yasak haramdır. Buna kimse tevessül edemez ümüğünü sıkarız. Şimdi Ankara'ya yola çıkıyoruz. Bu feda bir değişiklik yapıyoruz balkon konuşmasını Külliye'de yapacağız. Bu vesileyle depremzede kardeşlerime 11 vilayette hepsine çok teşekkür ediyorum. Söylediğim gibi inşallah 1 yıl içinde de kalıcı konutları halledeceğiz.'' (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar