Erdoğan'dan üç dönem tartışmasına yanıt: 2018'de kronometre sıfırlandı

Erdoğan'dan üç dönem tartışmasına yanıt: 2018'de kronometre sıfırlandı
Yayınlanma:
A+ A-
Cumhurbaşkanı Erdoğan, anayasa gereği üçüncü kez aday olamayacağını belirten Millet İttifakı'na yanıt verdi: "Baktılar kendileri masadan aday çıkartamıyor, bizim adaylığımıza çamur atmaya başladılar. Yeni yönetim sistemiyle 2018'de kronometre sıfırlandı."

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, üçüncü kez adaylığına ilişkin tartışmalara tepki gösterdi. Millet İttifakı'na, "Bunca zamandır aklınız neredeydi? Şimdiye kadar neden söylemediniz?" diye seslendi. 2017'deki referandumu hatırlatan Erdoğan "2017'de kabul edilen anayasa değişikliği hiçbir tereddüde mahal vermeyecek biçimde açıktır. Aklen de hukuken de fiilen de 2018'de kronometre sıfırlandı ve seçilen cumhurbaşkanı, sistemin ilk kez seçilmiş cumhurbaşkanı, aynı zamanda yeni sistemin de başkanıdır" dedi.

Denizli Çevre Yolu 2. Kısım ve Honaz Tüneli açılış törenine katılan Erdoğan'ın konuşması özetle şöyle:

BURAYA SON GELDİĞİMDE DÖRTLÜ ÇETEDEN BAHSETMİŞTİK: Denizli'yi özlemişiz ama baktım ki Denizli de bizi özlemiş. Buraya son olarak geldiğimde Pensilvanya ve Kandil'den desteklenen 4'lü çeteden bahsetmiştik. Masayı kurdular sonra sayıları 6'ya çıktı. Baktılar aday çıkaramıyorlar bizim adaylığımıza leke atmaya çalıştılar. Bir yılda bir aday beceremeyenler şimdi istikameti başka tarafa çevirdiler.

BUNCA ZAMANDIR AKLINIZ NEREDEYDİ?: Bunca zamandır aklınız neredeydi? Şimdiye kadar neden söylemediniz? 2017'de kabul edilen Anayasa değişikliği hiçbir tereddüde mahal vermeyecek biçimde açıktır. Aklen de hukuken de fiilen de 2018'de kronometre sıfırlandı ve seçilen Cumhurbaşkanı, sistemin ilk kez seçilmiş cumhurbaşkanı, aynı zamanda yeni sistemin de başkanıdır.

BİR ANDA AYDINLANMA YAŞAMIŞLAR: 6'lı masa bir anda aydınlanma yaşamışlar. Bir korku sarmış. Biz milli iradenin üstünlüğü dışında bir yol kabul etmediğimiz için tüm rakiplerimizi yendik.

UTANMADAN 'YETER SÖZ MİLLETİN' PANKARTI ASIYORLAR: Bir de utanmadan parti binalarına "Yeter söz milletin" pankartı asıyorlar. Menderes bu sözle tek parti faşizmine yeter demişti. Biz de aynı küresel faşizmi hortlatmaya kalkanlara yeter diyoruz. Milletin iradesinden umut kesenler masanın iradesinden umut bekliyorlar. İnşallah 14 Mayıs'ta masa vesayetini sandığa gömüp, ülkemizi uzaktan yönetmeye niyetlenenleri hüsrana uğratacağız. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar