'Faize karşıyım edebiyatı yapıp, beşli çetelere kaynak aktarıldığını kimse unutmasın'

'Faize karşıyım edebiyatı yapıp, beşli çetelere kaynak aktarıldığını kimse unutmasın'
Yayınlanma:
Güncelleme: 19 Ağustos 2022 23:40
A+ A-
Tekirdağ'da konuşan Kılıçdaroğlu, iktidarın ekonomi politikalarına yönelik eleştirilerini sürdürdü, seçmenlere de "vicdanınızın sesini dinleyin diye seslendi

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı.Açılışta yaptığı konuşmada iktidarın ekonomi politikalrına yönelik eleştirilerini sürdürdü. 

"Son 6 ayda, bankaların kârı yüzde 400'ü aştı. Bankalar olağanüstü faiz geliri elde ediyor." diyen Kılıçdaroğlu "Faize karşıyım edebiyatı yapıp, beşli çetelere kaynak aktrıldığını kimse unutmasın." dedi.

CHP Lideri, seçmenlere de "vicdanınızın sesini dinleyin diye seslendi: 

"Bütün milli değerlerimiz yabancı para karşısında değer kaybediyor. Türkiye dünyanın en ucuz ülkesi haline geliyor. Milli kuruluşlarımız, değerlerimiz çok düşük bedelle artık satılır hale geliyor. Herkesin sorumluluğu var. O sorumluluğun bilincinde olarak yarın sandığa gideceğiz ve oyumuzu kullanacağız. Vicdanınızın sesini dinleyin, bu ülkeyi dinleyin, yoksulların, işsizlerin sesini dinleyin. Bizim hedefimiz herkes için çalışan, alın teri döken herkes için çalışmak bizim boynumuzun borcudur. Herkesin böyle bilmesini isterim."

Kılıçdaroğlu, seçimler için de iddialı konuştu, 6'lı masada yer alan liderlerin Türkiye'yi aydınlığa çıkaracağını söyledi: 

"Politika faizi düşürüp bankalara kar sağlayanları düşünün. Merkez Bankası'nın iradesiz kararının milletin ekmeğiyle oynaması demektir. Geliyor gelmekte olan, sakın unutmayın. Umutsuz olmayın diyorum, az kaldı göreceksiniz. Hep beraber Türkiye'yi aydınlığa çıkaracağız. Bu ülkeye, demokrasiyi, hukuku, adaleti mutlaka getireceğiz. Altı lider bu konuda söz verdi ve bunu gerçekleştireceğiz."