İmamoğlu'ndan, Kılıçdaroğlu'nun 'baba-oğul gibiyiz' sözlerine dair ilk yorum: Gurur duydum

Yayınlanma:
A+ A-
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, kendisi hakkında söylediği, "baba-oğul gibiyiz" sözleri için, "gurur duydum" dedi.

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün TBMM’de CHP’nin grup toplantısına katıldı. İmamoğlu, Meclis’ten ayrılırken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında söylediği "Baba-oğul gibiyiz" sözlerine ilişkin “Gurur duydum, öyle duygularla yol arkadaşlığımız var. Bu ilk kez değil, benim de dile getirdiğim bir şey, bugün bunu dile getirmesi de benim için gururdur. Genel Başkanımı her yerde dinlemek çok keyiflidir” dedi. İmamoğlu, "Saraçhane düğümü çözüldü mü" sorusuna ise, “Düğüm yoktu ki’ yanıtını verdi.

İmamoğlu'na Ankara'da İBB Meclisi CHP Grup yöneticileri de eşlik etti.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Kılıçdaroğlu, bugünkü grup konuşmasında İmamoğlu hakkında verilen hapis ve siyasi yasak cezalarına tepki göstermişti. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu için, "Ben Ekrem İmamoğlu ile baba-oğul ilişkisi gibiyiz. Kendisi CHP’nin evladı olduğu kadar benim de evladımdır. Ona sahip çıkmak boynumun borcudur" ifadeleri kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar