İrfan Değirmenci’den 'TİP’in İzmir adayı olacağı' iddiaları sonrası ilk açıklama

İrfan Değirmenci’den 'TİP’in İzmir adayı olacağı' iddiaları sonrası ilk açıklama
Halk TV’den ayrılan İrfan Değirmenci, TİP’in İzmir adayı olacağı iddialarına dair açıklama yaptı. Değirmenci, “Bunun İzmir’de konuşuluyor olması beni mutlu ediyor. Ben halkımızın mücadelesini büyüteceğim her yerde her pozisyona adayım" dedi.

Artı Gerçek - 14 Mayıs seçimlerinde TİP’ten İzmir milletvekili adayı olan gazeteci İrfan Değirmenci, Halk TV’den ayrıldığını duyurmasının ardından bu kez İzmir’den belediye başkan adayı gösterileceği iddialarına ilişkin konuştu.

Değirmenci’nin yerel seçimlerde aday olmasına kesin gözüyle bakılırken, genel seçimlerde milletvekili adayı olduğu İzmir’den veya Ankara’nın Çankaya ilçesinden belediye başkan adayı olabileceği iddiaları ortaya atıldı.

'BANA UYGUN GÖRÜLECEK HER POZİSYONA ADAYIM

Gerçekizmir’e açıklamalarda bulunan Değirmenci adaylık iddialarını reddetmezken, “Bunun İzmir’de konuşuluyor olması beni çok mutlu ediyor. Başka şehirlerde de konuşuluyor olması mutlu ediyor. Ben halkımızın mücadelesini büyüteceğim her yerde bana uygun görülecek her pozisyona adayım” dedi.

"Bir kez kaybettiysen bir daha dene ama bir daha yenil ama daha güzel yenil”
“İzmir seçenekler arasında mı?” sorusunu yanıtlayan Değirmenci, “Parti Meclisi’miz var, her partide olduğu gibi. Tartışacağız, konuşacağız. Süreç belli en geç 20 Şubat’ta Yüksek Seçim Kurula’na(YSK) listeler teslim edilmiş olacak. Genel seçimlerde milletvekili seçildik aslında itirazlarımı kabul etmiş olsalardı elimizde belgeler vardı ama mücadele devam ediyor. Bir kez kaybettiysen bir daha dene ama bir daha yenil ama daha güzel yenil” ifadelerini kullandı. (Kaynak)

Öne Çıkanlar